Fronty a enormní zájem ze strany dárců charitativní akce „Daruj hadry do ADRY“

Fronty a enormní zájem ze strany dárců – v tomto duchu se nesla víkendová charitativní akce „Daruj hadry do ADRY“. Sbírka oblečení a obuvi ve prospěch humanitární organizace ADRA o.p.s. tak zatím vynesla téměř dvě tuny ošacení. Sbírka bude pokračovat také o následujícím víkendu, tedy v sobotu 20. a v neděli 21. května. Každý, kdo přinese minimálně dva kusy starších oděvů nebo párů obuvi, získá výměnou od obchodní a zábavního centra Forum Nová Karolina dárkovou kartu v hodnotě 100 Kč na další nákupy.

 Jedním z vrcholů uplynulého víkendového programu byla v sobotu exkluzivní proměna paní Barbory, která byla ve spolupráci s panem Stanislavem Staňkem, vedoucím dobrovolnického centra humanitární organizace ADRA o.p.s., vybrána z řady klientů, kteří bojují s nepřízní osudu a využívají humanitární podporu.  1

Chtěli jsme paní Báru odměnit za její odvahu, pracovitost a vytrvalou snahu čelit stínům minulosti. Neměla to v životě vůbec jednoduché. Bývalý manžel jí nechal s dluhy a malým dítětem zcela bezprizorní.  A jelikož paní Bára nemá rodinu, o kterou by se mohla opřít, prošla i s malým dítětem azylovým centrem. Nevzdala to, bojuje a nyní pracuje u nás v sociálním šatníku, “ vysvětluje pan Staněk.

Paní Barbora prošla rukami odborníků, včetně módního guru Osmany Laffity. Stylisté, kadeřníci a make-up artisté na pódiu přímo před zraky diváků změnili nejen její vzhled, účes a outfit, ale také podpořili její sebevědomí. Módní návrhář Osmany Laffita následně doporučil a vybral vhodné oblečení, které lichotilo postavě proměňované dámy.

Je úžasné sledovat, jak v reálném čase poskytnutá pomoc dělá lidem radost. Opakovaně se nám potvrdilo, že obyvatelům Ostravy a okolí není lhostejný osud těch, kteří naši pomoc potřebují. A budeme rádi, když se zapojí i další dárci,“ shrnuje Tomáš Lučan, marketingový manažer OC Forum Nová Karolina.

Další informace k akci Daruj hadry do ADRY na www.forumnovakarolina.cz a Facebooku.ea85ec3741c26b1d0a8dab2764b4a195

Již druhým víkendem bude 20. a 21. května pokračovat dobročinná sbírka „Daruj hadry do ADRY“. Sběrné místo bude v provozu v sobotu a v neděli od 11:00 do 19:00 v prvním patře obchodního centra. Za víkend lze získat jednu kartu v hodnotě 100 Kč za dva kusy oblečení nebo obuvi. Zapojit se mohou osoby od 15ti let. Cílem akce je nasbírat co nejkvalitnější kousky oblečení i obuvi, které bude možné následně efektivně využít. Veškeré ošacení i obuv musí být čisté a nepoškozené. Garantem akce je humanitární organizace ADRA o.p.s., která veškeré vybrané věci použije na podporu dobrovolnictví a charitativní projekty. Například k prodeji v charitativních obchůdcích, pomoci lidem v sociální nebo finanční nouzi či k ekologické recyklaci.

(nm) TZ