Dvacáté páté mezinárodní setkání jízdních policií ovládli domácí jezdci

Pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala proběhlo v sobotu 26. srpna v Komenského sadech v pořadí již XXV. mezinárodní setkání jízdních policií. Speciální policejní parkur ovládli suverénně domácí jezdci, titul přeborníka městských policií České republiky v jízdě na koni letos náleží ostravské strážnici Ivaně Missigové.

Strážníci skupiny hipologie Městské policie Ostrava opět prokázali, že patří k nejlepším v rámci republiky. Z devíti možných medailí získali hned pět, z toho dvě nejcennější. Ty získali Daniel Orság v cross parkuru a Ivana Missigová ve speciálním policejním parkuru.

Českou republiku na akci reprezentovaly týmy Městské policie Ostrava a Městské policie Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna, Zlína a poprvé také z Liberce. Ze zahraničí dorazily dva týmy z Polska a jeden tým z Německa

Celkem dvacet tři koní a stejný počet jezdců se divákům představilo ve třech soutěžních disciplínách, a to v cross parkuru, zrcadlovém skákání a divácky nejatraktivnějším speciálním policejním parkuru.

Díky jedné zlaté a jedné stříbrné pozici se přeborníkem městských policií České republiky v jízdě na koni stala ostravská strážnice Ivana Missigová na koni Sid.

Akci samotnou navštívilo pět set diváků Součástí akce byl i bohatý doprovodný program v podobě ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní či ukázky služebních psů v akci, kterou předvedli strážníci – kynologové Městské policie Ostrava. Organizátoři akce rovněž nezapomněli ani na nejmenší diváky, pro které byla připravena řada her, kvízů a také laserová střelnice.

Mezinárodní setkání jízdních policií díky své dlouholeté tradici neodmyslitelně patří ke konci léta v Ostravě. Již nyní se proto můžeme těšit na další ročník této akce.

Výsledky jednotlivých soutěžních disciplín:

Cross parkur – „O pohár ředitele Městské policie Ostrava“

1. místo – Daniel Orsag na koni Fagar z Městské policie Ostrava

2. místo – Přemysl John na koni Murphy z Policie ČR Brno

3. místo – Radek Šejstal na koni Artéz z Policie ČR Brno

Zrcadlové skákání dvojic – „O pohár primátora statutárního města Ostravy“

1. místo – Radek Šejstal na koni Artéz z Policie ČR Brno

2. místo – Ivana Missigová na koni Sid z Městské policie Ostrava

3. místo – Lucie Malá na koni Marlot z Policie ČR Zlín

Speciální policejní parkur – „O pohár ředitele Městského ředitelství policie Ostrava“

1. místo – Ivana Missigová na koni Sid z Městské policie Ostrava

2. místo – Pavel Neuwirth na koni Aurelian z Městské policie Ostrava