Druhá jarní domácí prohra: Baník – Hradec 0:2

Ani druhý jarní domácí zápas Baníku nevyšel. Slezané podlehli Hradci Králové 0:2. Baník začal utkání aktivně a rezultovalo z toho několik zajímavých standardek. Jednu z nich v 5. minutě Baník rozehrál a po krátké kombinaci pálil zpoza šestnáctky Srdjan Plavšić. Mířil o kousek vedle.

A v 10. minutě rozehrával Baník přímý kop z boční hranice pokutového území. Věci se znovu ujal Srdjan Plavšić a zkusil to přímo. Zakroutil míč na branku, ale přestřelil.

Ve 22. minutě přišel nečekaný zlom. Hradec Králové rozehrál roh, před malým vápnem vyskočil nejvýše Michal Leibl a hlavou poslal míč do branky Baníku.

Inkasovaný gól zatřásl psychikou domácího týmu a Slezané se od té chvíle dostávali do zakončení složitě. Nakonec si ale ještě v první půli dokázalo vytvořit velkou šanci. Byl u toho opět Srdjan Plavšić, který odcentroval a vyzval tím k hlavičce Muhameda Tijaniho. Ten se v souboji s hradeckou obranou prosadil, zamířil velmi dobře, Pavol Bajza v brance soupeře ovšem perfektně zasáhl a na lajně míč dokázal díky skvělému reflexu vyrazit.

V 50. minutě vyslal zajímavou prudkou střelu z dálky Matěj Šín. Škoda, že trefil střed branky, což Bajzovi situaci ulehčilo.

O chvíli později našel Jiří Klíma před brankou Muhameda Tijaniho, který ze tří metrů přestřelil.

Podobně si ve vyložené pozici vedl v 64. minutě Eldar Šehić. Nacentroval tentokrát Cadu, Šehić „zavíral“ u vzdálenější tyče, právě tam mu balon přilétl, hráč Baníku ale před prázdnou brankou letící míč minul.

A přišel trest. V 70. využili hosté nedorozumění Slezanů v rozehrávce, Vojtěch Smrž získal míč, poslal jej před malé vápno Matěji Rynešovi, a ten zblízka zvýšil na 2:0 pro Hradec Králové. A na tento úder už Baník nedokázal nijak zareagovat.

STATISTIKY:  Poločas: 0:1. Branky: 23. Leibl, 70. Ryneš. Rozhodčí: D. Starý – J. Kubr, D. Vodrážka. ŽK: 37. Lischka, 39. Kaloč, 45. Pojezný, 67. Bitri – 48. Harazim, 79. J. Kučera. Diváci: 4271