Dopravní podnik Ostrava zatím nebude omezovat provoz

Dnes vydané vládní nařízení proti šíření koronaviru neobsahuje žádná ustanovení směrem k poskytovatelům veřejné dopravy. Spoje Dopravního podniku Ostrava (DPO) proto pojedou i zítra, 11. 3. 2020, podle platného jízdního řádu.

DPO kvůli uzavření škol nevypraví pouze autobusové linky č. 20 a 90, které využívají téměř výhradně žáci a studenti, a dále školní linky a spoje označené v jízdních řádech poznámkou „c“.

„DPO i nadále provádí řadu preventivních opatření proti šíření koronaviru například ve formě zvýšeného rozsahu čištění interiéru vozidel MHD, včetně tzv. ozónové dezinfekce, a poskytování dostatečného množství dezinfekčních prostředků a nezbytných ochranných pomůcek našim zaměstnancům,“ doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

V souvislosti s touto problematikou doporučujeme zaměstnancům i cestujícím řídit se radami, které jsou uvedeny na internetových stránkách Krajské hygienické stanice moravskoslezského kraje (KHS) pod záložkou Koronavirus – http://www.khsova.cz/. Od 14. 2. 2020 jsou v provozu informační telefonní linky KHS, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit. K dispozici Po-Pá 7,30-15,00 na číslech 595 138 118 a 595 138 119.

(nm)