Dopravní nehoda ve Fulneku

Ve středu 23. prosince 2020 byla krátce po devatenácté hodině večerní nahlášena na operační středisko HZS MSK dopravní nehoda osobního automobilu, která se stala v katastru obce Fulnek, v okrese Nový Jičín, u které bylo nutné jednu osobu z vozidla vystříhat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. 

Operační středisko vyslalo na místo události okamžitě jednotku profesionálních hasičů ze stanice Bílovec spolu s dobrovolnými kolegy z Fulneku.  Na místě tak zasahovaly celkem dvě hasičské cisterny vybavené hydraulickým vyprošťovacím zařízením.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě jednoho osobního vozidla, které skončilo mimo vozovku a ve vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba.  Hasiči ihned vozidlo zajistili proti požáru a vymezili místo zásahu. Hasiči dále zahájili vyprošťovací práce pomocí hydraulických vyprošťovacích zařízení a během 30 minut vyprostili zraněnou osobu z vozidla a předali ji do péče zdravotnické záchranné služby.

Po dokončení záchranných prací zůstala na místě, po dobu vyšetřování příčin nehody Policií ČR, jednotka dobrovolných hasičů z Fulneku. Po ukončení vyšetřování příčin nehody asistovala jednotka hasičů také odtahové službě při nakládání havarovaného vozidla. Následně jednotka provedla úklid a zprovoznění komunikace a vrátila se zpět na svou stanici.

(ab)