Dopravní nehoda s únikem 200 l nafty

V pondělí 18. listopadu 2019 v 12:13 byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda kamionu a osobního vozidla, která se stala mezi obcemi Dolní Lhota a Krásné Pole. U nehody došlo k masivnímu úniku motorové nafty, která se dostala i do nedalekého potoku.

Na místo události byla povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba s jedním zásahovým automobilem, posílily je později jednotky profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh se speciálním sorbentovým kontejnerem spolu s dobrovolnými kolegy z obce Velká Polom a Dolní Lhota.

Při příjezdu jednotky na místo nehody bylo průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě osobního vozidla s nákladním automobilem. U nákladního automobilu došlo k úniku cca 200 l motorové nafty, která se rozlila na komunikaci a také do blízkého potoku. Velitel zásahu nechal ihned na vodní tok instalovat nornou stěnu, která bránila k dalšímu šíření nafty a povolal na místo posilové jednotky. Uniklou naftu posypali nasákavým sorbentem. Hasiči dále asistovali u naložení jednoho havarovaného automobilu na vozidlo odtahové služby.

Na místo zásahu se dostavili zástupci odboru ochrany životního prostředí, Povodí Odry, Správy silnic Moravskoslezského kraje a zástupce obce Dolní Lhota.

Po ukončení zásahu ze strany hasičů bylo místo události předáno odborné firmě, která bude provádět odborné vyčištění všech zasažených prostor motorovou naftou.

Po celou dobu zásahu hasičů byla komunikace mezi obcemi Dolní Lhota a Krásné Pole uzavřena.