DAVISCUPOVÝ TÝM DORAZIL DO OSTRAVY

Větší část českého tenisového daviscupového týmu dorazila v neděli 27. ledna krátce po poledni do Ostravy. Čeká je zápas s Nizozemskem o postup do finálové skupiny. Tenisty přivítala na nádraží ve Svinově náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

České tenisty čeká v Ostravě 1. a 2. února kvalifikační zápas s Nizozemskem o postup do finálové skupiny Davis Cupu. Tenisové fandové zažijí v Ostravar Aréně vůbec poprvé nový formát zápasů – hraje se jen v pátek a sobotu a všechny zápasy mají pouze dva sety včetně tie-breaku.

Do Ostravy přijeli tenisté pendolinem. Základ týmu tvoří Jiří Veselý, Adam Pavlásek a juniorský talent Tomáš Macháč. „Lukáš Rosol dorazí během dne a Jiří Lehečka je ještě v letadle, letí z Australian Open,“ vysvětlil kapitán týmu Jaroslav Navrátil.

Tenisty přivítala přímo na nádraží ostravská náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannnová. „Přeji vám úspěch, ať se vám v Ostravě daří a postoupíte do finálové skupiny,“ popřála tenistům náměstkyně. Benjamínkovi týmu Tomáš Macháčovi pak předala ostravského koníka pro štěstí. „Ostatní členové týmu jej dostali v minulosti. Doufám, že i vám přinese štěstí,“ usmívala se náměstkyně.

Čeští tenisté budou od pondělí v Ostravar Aréně trénovat. Ve čtvrtek se uskuteční losování a souboj s Nizozemím startuje v pátek. „Jiří Veselý může nastoupit do dvouher i do čtyřhry, Lukáš Rosol také, Adam Pavlásek může rovněž hrát čtyřhru, a když to bude jen trochu možné, dám šanci i nováčkům v týmu,“ řekl nehrající kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil.

(ab) Zdroj: Město Ostrava