Cíle pro sezonu: elitní skupina, a pak další mety

Foto, zdroj: FC Baník Ostrava

Vybojovat si účast v elitní nadstavbové skupině, pak si předestřít další cíle. Přitom dát prostor odchovancům z vlastních řad a vytěžit potenciál současného kádru. S těmi to cíli vstoupí Baník sobotním utkáním se Sigmou Olomouc do nové sezony. Na předsezonní tiskové konferenci se na tom shodli výkonný ředitel Michal Bělák, sportovní ředitel Alois Grussmann i trenér Pavel Vrba.

 

Vedení klubu i Pavel Vrba se od nástupu trenéra k týmu drží vytyčené strategie.

 

„Hned po nástupu Pavla Vrby jsme si ji vzájemně ujasnili. A řekli jsme si, že napřed proběhne inventura kádru, tedy i hráčů, kteří byli na hostování jinde, přivedli jsme je v minulosti a za Baník třeba ještě nenastoupili. A teprve následně se rozhodneme pro další kroky. Pokud jde o dílčí cíle, které trenér dostal, jde nám o to pokračovat v trendu začleňování vlastních odchovanců a využít potenciál týmu, který máme,“ uvedl výkonný ředitel klubu Michal Bělák.

 

Do kádru přibylo v průběhu letní přestávky osm nových či staronových jmen. Tedy hráčů, které Baník přivedl odjinud, nebo se vrátili z hostování.

 

„Mužstvo bylo vhodně doplněno. I o hráče, kteří se vrátili z hostování. Někteří z nich mají hodně blízko k tomu, aby nastoupili v sobotu v základu,“ řekl trenér Pavel Vrba. „Možná na jednom postu ještě budeme pracovat, takže nebudu ještě tvrdit, že vše je uzavřeno a skončeno. Ale cíle jsou jasné. Postoupit do finálové skupiny, a pak se můžeme bavit o dalších cílech,“ poznamenal trenér Baníku a upřesnil, který post by Baník ještě rád posílil: „Jedná se o krajního ofenzivního hráče.“

 

Pavel Vrba před novináři také uvedl, že klub nechtěl překotnými nákupy zvenčí zavřít cestu do mužstva vlastním odchovancům.

 

„Nechtěli jsme jen kvůli nějakému tlaku zvenčí, že neposilujeme, nakoupit deset patnáct hráčů. Spíš jsme se zaměřili na to, co jsme potřebovali, a to se podařilo,“ řekl trenér Baníku s tím, že hráč, kterého by se Baník případně rozhodl koupit, musí mít prokazatelnou kvalitu.

 

„Chceme udělat hráče, pokud se to podaří, který nám pomůže. A ne hráče, kterého budeme půl roku zkoušet, jestli se chytne, nebo ne. Pokud to bude mít význam, budeme se o tom bavit. Pokud to nebude kvalita, jakou si představujeme, tak do toho prostě nepůjdeme, protože jsme přesvědčeni o tom, že tady máme odchovance, kteří mají takovou kvalitu, že ligu hrát mohou,“ uvedl Pavel Vrba.

 

Aa sportovní ředitel Alois Grussmann jej doplnil. „Jednali jsme s několika takovými hráči. Bohužel, buď dali přednost klubům, které hrají poháry, nebo byly nároky jejich klubů nebo i hráčů samotných takové, že jsme se do toho nemohli pouštět.“

 

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava