ČESKÝ BĚH ŽEN SE KONAL JIŽ POSEDMÉ

Přes 1700 běžkyň a další v rodičovském běhu se zúčastnilo sobotního Českého běhu žen v centru Ostravy.

Český běh žen se stal v Ostravě tradicí. První červnový den se konal již posedmé a mohly se jej zúčastnit ženy a dívky bez ohledu na výkonnost. Pořadatelé ze SSK Vítkovice dokonce umožnili start maminkám s kočárky, které nemusely běžet, ale mohly vybranou trasu absolvovat chůzí. Program začal právě běhy rodičů s dětmi. Do dalších disciplín – nordic walkingu, běhů na 2,5, 5 a 10 km nastoupilo 1757 závodnic. Běh na 2,5 km odstartoval primátor Tomáš Macura, dvojnásobnou trať hejtman Ivo Vondrák a nejdelší běh odstartovala náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová. O dobru zábavu v prostoru startu a cíle u Nové Karoliny se staral Jakub Kohák.

Tretě vedly běžkyně městem, ale také Komenského sady a nábřežím Ostravice. Nejpočetnější startovní pole nastoupilo na pětikilometrovou trať, celkem 909 běžkyň. Ty mohly v rámci závodu utvořit čtyřčlenné týmy. Soutěžní tým pod názvem Radnice run!!! postavily i pracovnice ostravského magistrátu a do cíle doběhly druhé.

(ab) Zdroj: Město Ostrava