BUDOUCÍ INSTALATÉŘI A ZÁMEČNÍCI MAJÍ V OSTRAVĚ NOVÉ DÍLNY

Dílny pro praktickou výuku ostravské Střední školy stavební a dřevozpracující jsou po rozsáhlé rekonstrukci. Budoucí instalatéři a zámečníci budou od příštího školního roku čerpat dovednosti v moderních a příjemných prostorách. Rekonstrukce vyšla na 16,7 milionu korun, ze svého rozpočtu pokryl náklady Moravskoslezský kraj, který školu zřizuje.

„Jestli chceme, aby stoupal zájem o řemeslo, a aby žáci k výuce přistupovali se zájmem a zaujetím, musíme jim nabídnout potřebné zázemí. Proto Moravskoslezský kraj postupně investuje do dílen, do kterých budoucí řemeslníci docházejí čerpat své dovednosti a snad i získávat ke svému budoucímu povolání pozitivní vztah. Moderní prostředí středoškolských dílen s kvalitním vybavením může pomoci řešit aktuální nedostatek kvalifikovaných řemeslníků v našem kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že nové dílny jsou v původním dílenském objektu ze začátku minulého století. Upřesnil, že v prvním patře jsou dílny pro učně zámečníky, ve druhém pro budoucí instalatéry.

V obou patrech budovy došlo k výrazným dispozičním úpravám, žáci a učitelé budou využívat nově vybudované sociální zařízení, vznikly tu také nové kanceláře a kabinety pro vyučující. „Rekonstrukcí prošel také střešní plášť a vnitřní instalace včetně zdravotechniky a elektroinstalace. Budova je tedy po kompletní přestavbě, která nabídne modernější, příjemnější, ale také bezpečnější prostředí. Součástí projektu byly i úpravy přilehlého dvora a vybudování přístupové rampy,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a dodal, že náklady ve výši 16,7 milionu korun zaplatil ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj. Zhotovitelem byla společnost INTOZA podle projektových dokumentací Ing. Štěpána Šňupárka a Ing. arch. Ing. Daniela Vaňka. Činnost technického dozoru a koordinátora BOZP na stavbě vykonávala společnost JS Property a. s.

„Děkuji Moravskoslezskému kraji, za tu úžasnou proměnu původních dílen, které byly už v opravdu neutěšeném stavu. Jsem si jistý, že se díky novým dílnám zlepší kvalita výuky, která bude probíhat v moderních dílenských prostorách odpovídajících trendům 21. století,“ uzavřel ředitel Střední školy stavební a dřevozpracující Lukáš Šubert.

(nm) TZ a foto: Moravskoslezský kraj