BUCHTOVA TREFA NESTAČILA: BANÍK – SLAVIA 1:3

Podruhé už to nevyšlo. Baník doma se Slavií tentokrát prohrál 1:3. Podobně jako před deseti dny padly v posledních minutách zápasu dva góly. Nejdříve David Buchta v 90. minutě svou první ligovou trefou snížil na 1:2, vzápětí však přidali hosté třetí gól a vyrovnání tentokrát nepřipustili.

Notně oslabený Baník se musel obejít bez obou zraněných krajních beků Martina Filla a Daniela Holzera. Připraven ještě nebyl ani Dyjan Carlos de Azevedo. Přesto to byl Baník, kdo se první osmělil. Hned v první minutě vystřelil na Ondřeje Koláře Milan Lalkovič, gólman Slavie mu střelu chytil.

Za dvě minuty měla Slavia první tutovku. Dostal se do ní Stanislav Tecl, jemuž přihrál Vladimír Coufal. Tecl byl sám před Janem Laštůvkou, ten však jeho střelu pravou rukou skvěle vyrazil.

O chvíli později pálil Nicolae Stanciu z přímého kopu do zdi a vzápětí musel další jeho ránu vyrazit Jan Laštůvka.

Ve 14. minutě si na rohový kop Petra Ševčíka naběhl David Zima a zblízka otevřel skóre.

O deset minut později vypálil sice z dálky, ale zato tvrdě Adam Jánoš. Kolář střelu lapil.

Velmi blízko vyrovnání byl Baník ve 31. minutě. Míč zatočil na malé vápno Milan Jirásek. K hlavičce se prodral Roman Potočný a zdálo se, že jeho ránu z malého vápna nemůže nic zastavit. Roman Potočný však zblízka trefil Koláře…

Slavia ještě v první půli zvýšila náskok. Stanciu poslal ukázkový pas do šestnáctky rozběhnutému Bořilovi, a ten hlavičkoval mimo dosah ostravského gólmana – 0:2.

A pak byl zase blízko Baník. Milan Lalkovič poslal na malé vápno střílený centr. Hráči Baníku jej však nedokázali usměrnit do branky a Coufal situaci zachránil – míč odkopl do bezpečí.

Ve druhé půli si hosté hlídali náskok a dokázali přitom i zahrozit. V 54. střílel z velmi dobré pozice Tecl, jeho ránu zablokovala domácí obrana a byl z toho jen roh.

V 69. minutě využil chybu Baníku Lukáš Masopust a vydal se sám proti Janu Laštůvkovi. A ten přidal druhý excelentní zákrok. Vystihl, kam bude chtít Masopust zakončit a jeho střelu pravou nohou bravurně vyrazil.

Masopust to o dvě minuty později zkusil po úniku po pravé straně další tvrdou střelou. Mířil k tyči, gólman Baníku u ní byl ale včas a tvrdou střelu znovu vyrazil.

V 90. minutě Baník snížil. Nemanja Kuzmanovič vyslal dlouhým a přesným pasem do sprintu Davida Buchtu, ten utekl bránícímu hráči, Kolářovi udělal kličku jako starý mazák a míč poslal do prázdné branky. 1:2!

Přítomní fanoušci i hráči na hřišti si vzpomněli na nedávný duel, v němž Baník v nastaveném čase vyrovnal. A také tentokrát mohl! Patrizio Stronati dostal v šestnáctce míč od Nemanji Kuzmanoviče, zkoušel ale ještě přihrát, a to se mu nepovedlo.

Do otevřené obrany pak Slavia podnikla ještě jeden útok a Petar Musa rozhodl.

OHLASY TRENÉRŮ:

Luboš Kozel:Jsme zklamaní, protože jsme prohráli, ale Slavia byla lepší. Vyhrála zaslouženě, přesto náš výkon paradoxně do ofenzivní fáze byl lepší, než když jsme s nimi minule remizovali. Bohužel do defenzivy jsme udělali více chyb než minule. Začalo to standardkou, které by měly být naší předností, ale dnes se díky ní Slavia dostala do vedení. V první půli jsme byli nebezpeční. Měli dvě situace na gól, Potočného hlavičku a pak, kdy to Coufal na zadní tyči odklízel na roh. Bohužel se nám nepodařilo vyrovnat a Slavia těsně před půlí zvýšila vedení, což se ukázala její zkušenost a efektivita. To byl klíčový moment utkání.“

_________________________________________________________________________

Branky: 90. Buchta (Kuzmanovič) – 14. Zima, 43. Bořil, 90.+2 Musa. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch. ŽK:Jirásek, Kuzmanovič, Fleišman – Ševčík, Musa.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Jánoš, Pokorný, Stronati, Svozil, Fleišman – Potočný (81. Baroš), Kaloč (81. Drozd), Jirásek (64. Smola), Lalkovič (65. Buchta) – O. Šašinka (56. Kuzmanovič).

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Frydrych, Zima, Bořil – Ševčík (75. Traoré), Holeš – Masopust (82. Oscar), Stanciu (86. Takács), Provod – Tecl (86. Musa).

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava