Beats for love je tady

Největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love se koná v Dolní oblasti Vítkovice od středy 5. do soboty 8. července.  Na 13 podiích vystoupí čtyři stovky zahraničních a českých dýdžejů, umělců a performerů, mezi nimi největší hvězdy letošního 5. ročníku Fatboy Slim, Chase & Status, Wilkinson, Sigala a Headhunterz. Město Ostrava festival finančně podporuje.

Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou hudby a programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků. Novinkou letošního roku je obrovská, 50 x 26 metrů velká Love stage, na které se představí největší hvězdy tohoto ročníku.

Návštěvníci se mohou těšit také na nabitý doprovodný program. Vystoupí parcour skupina i bikeři jedné z nejlepších BMX Crew v Česku. Na vlastní kůži si lidé budou moci vyzkoušet triky skateboardových mistrů nebo graffiti umělců, potkat živé sochy, zařádit si ve virtuální realitě, s kinectem, Xboxem nebo na téměř třicet metrů vysoké adrenalinové skluzavce. Nebude chybět ani vizuální show, která ozáří noční vystoupení DJs, nebo exhibice profi závodníků hájící barvy Performance Power Center. Unikátní zábavou bude takzvaná Hoover wall, což je speciální pavoučí stěna. Na ni si odvážlivci mohou otestovat, jaké to je být Spidermanem.

Zajímavostí letošního ročníku je vystoupení vítězů dýdžejského souboje zemí Visegrádské čtyřky. Na Drum and Bass, Techno, EDM, Breakbeat a House stagích se představí pět nejlepších z bezmála čtyř stovek přihlášených DJs z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. V neposlední řadě má festival i letos charitativní přesah. Tentokrát proběhne veřejná sbírka na podporu malých i velkých pacientů Kardiologického oddělení Městské nemocnice Ostrava.

K většímu komfortu návštěvníků přispěje posílení tramvajové dopravy ve směru do centra města, do Výškovic, Poruby a na Dubinu.

(nm) text a foto: Ostrava.cz