BEATS FOR LOVE BUDE I LETOS VE ZMENŠENÉ VARIANTĚ!

POŘADATELÉ NEJVĚTŠÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V ČESKU A NA SLOVENSKU SE OPĚT NEVZDÁVAJÍ – BEATS FOR LOVE BUDE I LETOS VE ZMENŠENÉ VARIANTĚ!

Organizátoři obřího hudebního festivalu Beats for Love, který se stal pro desítky tisíc lidí nejvýznamnější události roku, se po dalším přesunutí ročníku z důvodů Covid-19 opět rozhodli uspořádat menší limitované edice v industriálním areálu Dolní Vítkovice. Potvrdil to rozhovoru ředitel festivalu Kamil Rudolf .

Dále prozradil, že hromadu taneční hudby, vizuálních efektů a světelné show si návštěvníci letos užijí přímo v srdci industriálního areálu Dolní Vítkovice. Pořadatelé počítají nejméně se dvěma areály, ve kterých zazní oblíbené taneční styly: drum and bass, house a techno. To vše si fanoušci budou moci užít v termínu 2. – 4. července 2021.

 Úvodem, dnes již obvyklý dotaz: Měli jste „to“?

Koronavirová  krize dopadla téměř na všechny, ale kulturní segment patří bez nadsázky k těm nejvíce zasaženým. Byl omezen jako první a kompletního rozvolnění se dočká jako poslední. Navíc kultura nejde nastartovat ze dne na den, protože jakoukoliv akci je potřeba plánovat s dostatečným předstihem. Nejhorší ze všeho byla komunikace a možnost plánování, protože neustálé zmatky a změny znemožňují kvalitní plánování a přípravu.

Kompenzační programy taky nebyly nějak zvlášť připraveny a bohužel kolikrát neodkázaly pokrýt ani ztráty. O nějakém zisku nelze vůbec hovořit. Jinak Covid-19 prodělali v průběhu času všichni členové týmu. Většina měla mírný průběh, někteří trochu vážnější, ale nikdo naštěstí neměl takové komplikace, aby musel vyhledat lékařskou pomoc.

BFL tedy přečkal koronakrizi, co je před námi?

Před námi je spousta tvrdé práce. Aktuálně pracujeme na přípravách 3 menších akcí v průběhu tohoto léta, které jsme nazvali Beats for Love: Limited edition, vždy s číslovkou dané akce. Tyto akce samozřejmě budou jiné a to jak kapacitou, vzhledem k opatřením, tak programem, který se bohužel musí odvíjet od zmenšené kapacity. Průběžně ale pracujeme i na velkém festivalu, který musel být přesunut na rok 2022.

Tam se aktuálně řeší aktualizace smluv jak s vystupujícími, tak s dodavateli. Věříme, že všichni oznámení interpreti potvrdí účast na přesunutém ročníku. Vše tomu nasvědčuje. Také věříme, že příští rok už bude bez jakýchkoliv omezení a my si budeme moct užít festivalové léto tak, jak jsme na něj zvyklí.

beats

To hlavní, termín, je jasný, a co k účinkujícím?

V rámci aktuálních možností se nám podařilo domluvit skvělé účinkující. Na Drum&Bass stage dorazí rakouské hvězdy Camo & Krooked, venezuelský bombarďák Zardonic či maďarští členové labelu Eatbrain Jade a MNDSCP. Na House&Techno stage pak vystoupí David Penn ze Španělska, Klaudia Gawlas z Německa a Fatima Hajji také ze Španělska. Celý line up pak doplní přední čeští a slovenští umělci.

Celý booking umělců byl složitý hlavně v tom, že aktuálně je mnoho zemí v červené barvě a tím pádem, by umělci z nich museli mít karanténu jak při příjezdu do ČR, tak při návratu zpět do vlasti. Tím pádem jsme minimálně pro první edici museli úplně vyloučit umělce z UK, Holandska apod. To nás moc mrzí, ale bohužel to jinak nešlo.

Takový festival nejde bez partnerů, jací to jsou?

Naši partneři jsou skvělí a jsme moc rádi, že s nimi spolupracujeme dlouhodobě! Chceme tak poděkovat městu Ostrava, Moravskoslezskému kraji a Ministerstvu kultury, kteří festival dlouhodobě výrazně podporují! Stejně tak děkujeme gastro partnerům. Na barech se tak objeví portfolium značek Radegast, Pepsi, Amundsen, Beefeater či Jägermeister. V neposlední řadě tak děkujeme našemu mediálnímu partnerovi rádiu Evropa 2!

Fanoušci se už těší, co jim vzkážete na závěr?

Chceme jim mnohokrát poděkovat za důvěru a podporu v těchto těžkých časech a vzkázat jim ať určitě dorazí na limitované Beatsy! Nemůžeme se jich dočkat a určitě si, po opravdu dlouhé době, užijeme skvělou párty, na kterou nezapomenou!, řekl na závěr ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Vstupenek je ještě dostatek a proto neváhejte a kupujte na našich webových stránkách www.b4l.cz.

(nm) Foto: Archiv Beats for Love