BAZÉN MEXIKO- SLEZSKÁ OSTRAVA MÁ ZBRUSU NOVÝ KRYTÝ BAZÉN

V budově bývalé sokolovny, kousek od křižovatky Hladnovské a Bohumínské, vyrostl v průběhu jara 2019 nový krytý bazén. Kdo si pamatuje interiéry staré sokolovny, bude si v prostorách bazénu připadat jak v jiném světě. Starý boxerský ring, šatny a zázemí jsou pryč. Namísto toho je nad hlavou stále modré nebe, stěny a šatny hrají svěžími ostravskou žlutou a modrou a ve speciálním nerezovém bazénu šplouchá voda ohřátá na příjemných 30 stupňů.

Co bazén nabízí?

Bazén s kapacitou s kapacitou 25 osob vznikl s podporou městské části Slezská Ostrava, statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje a Ministerstva školství a tělovýchovy. Má rozměry 14 x 7 metrů a hloubku 130 cm, takže si v něm každý pohodlně zaplave a zároveň je hloubka ideální k výuce plavání a speciálním kurzům. Vzduch v bazénu má 32 stupňů a voda 30, čímž by se mělo předejít obvyklým podzimním virózám z plavání v chladné vodě, které trápí zejména děti.

Přímo s bazénem navíc sousedí nový aerobní sál, který kromě toho, že je z něj prosklenou stěnou vidět přímo do bazénu, nabízí možnost pro lekce jógy, aerobiku či pohybové průpravy pro nejmenší.

Veřejné plavání a plavecké kurzy

V průběhu léta 2019 bazén běží ve zkušebním režimu. Zaplavat si každý můžete přijít od úterý do soboty vždy od 11:00 do 21:00 (aktuální otevírací dobu si vždy raději zkontrolujte na webu www.sportmexiko.cz). V září zahajuje bazén plný provoz, který vedle veřejného plavání obsáhne výuku plavání pro školy a školy ve spádové oblasti a řadu speciálních kurzů pro těhotné, rodiče s dětmi či pro seniory nebo hendikepované.

Sportovní areál Sport Mexiko

Společně se výstavbou bazénu byla kompletně zrekonstruována místní Restaurace Nové Mexiko, která tak ještě se sousední florbalovou sportovní halou tvoří kompletní sportovní areál Sport Mexiko. Pokud budete mít zájem bazén, restauraci či sportovní halu navštívit, využijte webové stránky areálu na adrese www.sportmexiko.cz!

(ab) Zdroj: Město Ostrava