Baník získal Karla Pojezného

Baník získal Karla Pojezného. Foto zdroj: FC Baník Ostrava, foto autor:www.fcvysocina.cz

Baník získal na přestup obránce české reprezentační jednadvacítky Karla Pojezného z FC Vysočina Jihlava. Obratem ho uvolnil na půlroční hostování do prvoligového FK Pardubice.

Dvacetiletý odchovanec jihlavského fotbalu podepsal na Bazalech smlouvu na čtyři a půl roku a zároveň ihned putoval na hostování do Pardubic, s nimiž dnes odletěl na soustředění do Španělska.

„Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč už se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ konstatoval sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Levonohý stoper, který figuruje v širší nominaci české jednadvacítky, stráví letošní jaro ale ještě mimo Ostravu. „Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji. Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune.“

Administrativně by měl být přestup uzavřen v pondělí. Všechny strany jsou již na podmínkách dohodnuty a Baník se celý proces snažil urychlit tak, aby hráč stihl dnešní společný odlet s pardubickým týmem na soustředění do Španělska. FOTO: www.fcvysocina.cz

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava