Baňky porazily nepříjemné Pardubice 2:1

Cenné vítězství 2:1 nad Pardubicemi si na své konto připsaly ženy Baníku v druhém domácím utkání Zimní ligy. Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Cenné vítězství 2:1 nad Pardubicemi si na své konto připsaly ženy Baníku v druhém domácím utkání Zimní ligy. Pardubice jsou aktuálně lídrem druhé ligy a zjevně cílí na postup mezi elitu.

Ambiciózní Pardubice, které pod sebe v aktuální druholigové tabulce dokázaly dostat všechny konkurenty včetně silného a ve druhé lize dosud vždy bezkonkurenčního B-týmu Sparty, byly soupeřem Baníku ve druhém domácím utkání Zimní ligy. V tom předchozím přehrály „Baňky“ Olomouc 8:1, také tentokrát dokázaly zvítězit, ale utkání bylo výrazně těžší. Pardubice si ostatně dosud vedly v Zimní lize suverénně, porazily Olomouc i prvoligové Brno.

„O to víc si vítězství vážíme. Každá výhra je pro nás po náročném podzimu, kdy jsme v roli nováčka první ligy nasbírali hodně porážek, důležité. Povzbudivý je i fakt, že jsme si vypracovali řadu zajímavých situací, že jsme je zdaleka všechny nedokázali využít, je věc jiná,“ řekl Witold Zajac, trenér žen Baníku. „Znovu jsem v naší hře viděl prvky, na které se v trénincích zaměřujeme. Na čem ještě potřebujeme zapracovat, to je obranná fáze, ale té jsme se zatím ještě tak intenzivně nevěnovali,“ konstatoval Witold Zajac.


Branky Baníku: 11. Furiková, 36. Lachká

Baník: Škrabalová – Molková, Pavlíčková, Gaurová (28. Bílková, 77. Kotalová) – Furiková, Vojtková, Fojtíková, Pagáčová, Hegrová (71. Zomberová) – Waltrová, Lachká (82. Žárská)

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava