Baník oslaví stovku s Jarkem Nohavicou!

Ostravu čeká výjimečný rok. Baník se dožije stovky. Ačkoliv oslavy začaly už v loňském roce, a to přesně v den, kdy slezskému fotbalovému klubu odbil 99. rok, stovku završí klub z Bazalů a jeho fanoušci až letos v září.  Program oslav nabízí ještě řadu atraktivní událostí, vyvrcholením bude zářijový hudební festival „BANÍK100FEST“ za účasti Jaromíra Nohavici!

Ano, oslavy stého výročí založení Baníku Ostrava budou ještě dlouhé a pestré. To však nic nemění na tom, že jejich vyvrcholení se den ode dne blíží. Přesně v okamžiku, kdy bude ostravskému klubu sto let a jeden den, se totiž na Slezskoostravském hradě rozběhne parádní hudební festival „BANÍK100FEST“. Jeho hlavními hvězdami budou Jaromír Nohavica a skupina Kryštof. A celá řada dalších kapel a interpretů, jejichž jména organizátoři teprve oznámí. Festival se bude konat ve dnech 9.-10. září 2022. Ale pozor! Vstupenky se už nyní prodávají v síti ticketlive a během prvního měsíce prodeje už téměř dvě tisícovky lístků zmizely!

fcb100_vizu_fest_6_post1

Symbolicky ve Slezské části Ostravy, nedaleko místa, kde stával hostinec U Dubu, v němž byl slezský klub před stoletím založen, a také kousek od lokality, kde stával stadion Stará střelnice, vyroste na začátku září letošního roku pódium, které bude svým tvarem připomínat fotbalovou tribunu. Dokonalé prostředí pro konání festivalu na počest stého výročí trvání fotbalového klubu, které bude navíc dotvořeno kulisami Slezskoostravského hradu.  „Z historického hlediska jsme se snažili najít pro konání festivalu co nejvhodnější místo. A kde jinde lépe oslavit stovku než poblíž místa vzniku a zároveň v blízkosti lokality, kde Baník na stadionu Stará střelnice hrával,“ uvedl Matěj Šturala, hlavní organizátor oslav. „Ostatně, areál Bazaly, který je s Baníkem a jeho historií neodmyslitelně spjat, je rovněž relativně nedaleko,“ doplnil Matěj Šturala.

Kdo všechno na festivalu vedle Jaromíra Nohavici vystoupí? To šéf oslav zatím prozradit nechce. „Postupně budeme jména odhalovat. Ale je jasné, že bez Jaromíra Nohavici se oslavy obejít prostě nemohly.“

Sám skladatel a zpěvák se na baníkovský festival těší. „Letí to, letí. Na Baník chodíme už sto let. Já tedy tak dlouho ne, poprvé jsem byl na Bazalech před 57 lety,“ konstatoval Jaromír Nohavica. „Pojďme spolu oslavit těch sto let. Sejdeme se na hradě, čekám vás tam. Budu mít kytaru, budu mít akordeon a budeme zpívat. Těším se,“ vzkázal fanouškům Baníku.

Tak tedy hudba, ta především! V podání Jaromíra Nohavici, kapely Kryštof a dalších. A k tomu například autogramiáda, setkání s legendami Baníku, improvizovaný hostinec U Dubu, který má fanouškům připomenout existenci té někdejší skutečné a dnes už ikonické hospody téhož jména. A pak herní zóny, esportový turnaj a řada dalších lákadel. Tak bude vypadat „BANÍK100FEST“, jedinečný festival na oslavu století Baníku Ostrava. Organizátoři jsou si vědomi, že další takové epochální jubileum oslaví Baník až roce 2122. A přestože jsou všichni fanoušci Baníku nesporně zaopatřeni takzvaným ostragenem, pravděpodobnost, že se současná generace fans roku 2122 v plné svěžesti dožije, není z největších…

A proto nepropásněte „BANÍK100FEST“, skvělé vyvrcholení oslav stých narozenin Baníku v prostředí, v němž Baník kdysi vznikl a kde byl dlouho doma!

(pd)