Vítkovičtí volnostylaři se v úvodním kolem přiblížili desátému titulu v řadě !!!

Foto: Tj Sokol Vítkovice oddíl zápasu
Na ligových žíněnkách se zápasilo téměř po dvou letech. Pauza byla zaviněna v souvislostí s nemoci Covid 19 a omezením sportováním. I letošní nejvyšší soutěž v zápase ve volném stylu bude probíhat pouze dvoukolově.
První kolo se uskutečnilo v Praze v Sokolovně Prahy – Vyšehrad dne 9.10.2021. O titul budou bojovat v letošní sezóně pouze vítkovičtí zápasníci, zápasnici z Brna a Prahy. Ostravští zápasnici v prvním utkání porazili zápasníky z Brna 7:3 ( výhry ostravských zápasníků : Dorňák, Azimov, Kopřiva David, Piskoř Vojtěch, Mlčoch, Sztwiertnia a Vondál ) a se zápasníky z Prahy pouze remizovali 5:5 ( Dorňák, Kudla, Piskoř Vojtěch, Sztwiertnia a Vondál).
Trenér a předseda oddílu byl přesto spokojen a na závěr řekl: V letošním ročníku budeme zápasit bez slovenských zápasníků, kteří dlouhodobě v minulosti vhodně doplnili naše družstvo. Jsem potěšen, že se nám podařilo sestavit družstvo pouze z domácích zápasníku a ve všech deseti váhových kategoriích jsme byli připraveni postavit do bojů pouze naše odchovance. V prvním utkání jsme čekali vyrovnanější souboj, neb brněnští zápasníci měli obsazeny všech deset hmotnostních kategorií. Nicméně všechna individuální utkání se nám povedla a výsledek 7:3 byl nakonec přesvědčivý.
Druhé utkání jsme trochu podcenili. Došlo i k jednomu velkému překvapení na náš účet, když se našemu reprezentantovi Davidovi Kopřivovi nepovedlo utkání a prohrál s juniorským reprezentantem Lysenkem. Taktéž prohry Azimova a Mlčocha po vyrovnaných soubojích přispěli k tomu, že jsme s Prahou jen remizovali 5:5. Druhé kolo se bude konat v listopadu v Ostravě a my se budeme spoléhat především na naše reprezentanty Kopřivu, Piskoře a Vondála ale i na stálici ligového družstva Pavla Sztwiertniu. Snad i ostatní předvedou kvalitní výkony a my budeme moci slavit v domácím prostředí titul Mistra ČR.
Už tuto sobotu se v Praze koná mistrovství ČR v zápase ve volném stylu mužů a žen a budeme doufat zisk v zisk tři až čtyř titulů !!!
(nm)