OSTRAVSKÝ OKTOBEERFEST NABÍDNE PIVO S VLOČKAMI NEBO Z TASMÁNSKÉHO CHMELE

Největší pivní slavnosti v Moravskoslezském kraji Karolina Oktobeerfest 2019 přivítají na čtyři desítky regionálních pivovarů, které přes výčepní kohouty naservírují přes 100 druhů piv. Neopakovatelnou atmosféru pivního festivalu zažijí návštěvníci v nové pivní zóně Beerhalí, kde se bude čepovat do skla i do tupláků. Pivní slavnosti se uskuteční 11. a 12. října 2019.

Pro všechny milovníky pivní kultury bude připravena široká nabídka piv a pivních speciálů. Přes 40 pivovarů připravilo pestrou pivní sestavu od světlých výčepních piv, klasických ležáků plzeňského typu přes polotmavé a ovocné speciály až po svrchně kvašená piva typu IPA nebo ALE.

Na pivních slavnostech Karolina Oktobeerfest se třeba představí Panský pivovar z Paskova, jehož historie sahá až do 13. století. Na čepu bude mít i spodně kvašený polotmavý ležák pojmenovaný Borloch, což v havířské hantýrce znamená prvotní výkop šachty. Z Českého Těšína zase dorazí pivovar Baraba i s nefiltrovaným ležákem obohaceným výtažkem z kotvičníku zemního, který se řadí mezí přírodní afrodiziaka.

Nachmelená Opice z Krnova uvaří svrchně kvašené pivo s výrazným aroma po pryskyřici, citrusech a tropickém ovoci. Z Kunčic pod Ondřejníkem se vydá na slavnosti pivovar Ogar, který si připravil mimo jiné nasládlý speciál s typicky „stoutově“ kávovou chutí a přidanými ovesnými vločkami. Z Beskydského pivovárku s domovem na Ostravici zase přivezou hořký speciál uvařený z tasmánského chmele.

Velkokapacitní pivnice s posezením až pro 1 500 osob vyroste na zastřešeném náměstí budovy Trojhalí. „Jedinečnou atmosféru pivního festivalu zažijí návštěvníci v naší zbrusu nové pivní zóně „Beerhalí“. Tady načepujeme lidem pivo do skla i do tupláků. Na programu bude živá hudba, pivní soutěže nebo originální stand-up comedy s pivní tematikou i netradiční hra pro celou partu Beerpong,“ říká Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

Od září jsou v prodeji dvoudenní vstupenky za 499 Kč. Jednodenní na pátek stojí 249 Kč, na sobotní program je cena 349 Kč. Senioři nad 65 let mají stále zvýhodněné dvoudenní vstupné 199 Kč, děti do 15 let 99 Kč. Děti do 140 cm, osoby zdravotně postižené s průkazem ZTP a osoby s průkazem ZTP/P mají vstup zdarma. V prodeji jsou rovněž vstupenky do VIP zóny.

Během víkendu se představí také hudební hvězdy Boney M, Rybičky 48, Iné Kafe nebo Lenny. K dispozici bude velká dětská zóna, platby budou probíhat bezhotovostně pomocí čipů a všechny nápoje dostanou návštěvníci do vratných kelímků.

Prodej vstupenek probíhá na webu www.oktobeerfest.cz, kde jsou také podrobné informace o pivovarech, hudebních vystoupeních nebo doplňkovém programu.