BOHUMIL PÁNÍK: HRÁČI MUSEJÍ PODÁVAT ABSOLUTNÍ VÝKONY

Porážkou 2:3 na hřišti úřadujícího slovenského mistra vstoupil Baník do zápasové letní přípravy. Duel se Slovanem, který se chystá na předkolo Ligy mistrů, však přinesl trenérovi Bohumilu Páníkovi nemálo cenných poznatků při skládání podzimního kádru.

O utkání

Jsme v tvrdé přípravě. Ještě v pátek jsme na hřišti v Radvanicích byli dvakrát. Dneska to měli hráči spíše za odměnu, měli tam jen pětačtyřicetiminutovou zátěž. Někteří hráči mé potěšili, někteří méně, někteří mě trošku vykolejili. Tak to v přípravě bývá. Ale my nemáme čas. Není slitování. Vlak nabírá rychlost, hráči musejí podávat absolutní výkony od prvního dne.

O výsledku

Prohra 3:2 mrzí, i když si myslím, že tam domácí gólman vyrazil balon už zpoza brankové čáry. Domácí ale jsou dále v přípravě. Trénují od pátého června. Bylo vidět, že jsou dynamičtí a rychlí. Není to typické slovenské mužstvo. Je to mezinárodní mužstvo, mají výborné technické a dynamické hráče. My jsme zatím ještě na začátku, rychlostně nám utíkali. V momentě, kdy jsme to měli otevřené a oni to rozběhli, jsme to těžko chytali. Slovan určitě měl více situací. Je to znak počátku přípravy.

O kádru pro Rakousko

To utkání pro mě bylo důležité, protože jsme viděl některé hráče, které jsem vidět potřeboval, i pokud jde i o jakýsi jejich mentální stav. Do Rakouska budeme brát třiadvacet hráčů plus tři gólmany. Chceme tam zase všechny hráče ještě vyrotovat. Chceme dát příležitost všem. Dva zápasy máme na to, abychom je viděli skoro všechny v akci, ten poslední už bude natvrdo.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava