V SOBOTU 7. ZÁŘÍ SLAVNOSTNĚ ODSTARTUJEME 101. SEZÓNU!

Vstup do druhého století znamená pro soubory Národního divadla moravskoslezského nejen nové nastudování děl často hraných a uvedených v první sezóně 1919/1920, ale pro dramaturgii všech souborů opět také výzvu přijít na jeviště s něčím zcela novým. Slavnostně zahájí největší divadlo v kraji sezónu o příštím víkendu originálně pojatým gala ,poprvé v obou divadelních budovách NDM.
Tradičně pouze pro dva úvodní galavečery sezóny (letos 7. a 8. září) připravují všechny soubory NDM ukázky z novinek, ale také ze stávajícího úspěšného repertoáru. Desáté gala – Galavečer 2019/2020 – bude přitom jiné než předchozích devět. Odehraje se vždy ve dvou divadelních budovách a soubory NDM připravují i několik „zákulisních“ překvapení.
Začátek bude vždy v Divadle Antonína Dvořáka, kde je více doma opera, činohra a hraje se tam i balet. Přestávku pak mohou diváci využít k procházce v doprovodu herců činohry do Divadla Jiřího Myrona a k občerstvení. Druhá část večera v Divadle Jiřího Myrona bude ve znamení muzikálu, ale diváci uvidí opět také činohru a balet. V Divadle Antonína Dvořáka začíná gala logicky.
12. srpna 1919 v budově Městského divadla (dnešní Divadlo Antonína Dvořáka) zahájilo Národní divadlo moravskoslezské (zkratka tehdy byla NDMS) svou činnost, a to slavnostním představením opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěstaSezónou 2019/2020 tedy vstupuje Národní divadlo moravskoslezské do druhého století své existence.
Divadlo bylo od počátku čtyřsouborové: provozovalo činohru, balet, operu i operetu (pouze k názvu souboru opereta přibyl před devíti lety za lomítko ještě muzikál) a čtyřsouborové je stále po 100 letech! Proto je i vizuál GALEVEČERA 2019/2020 společný pro všechny naše soubory. A všichni se na vás budou 7. a 8. září těšit! Sladká odměna na závěr? Dort pro každého našeho diváka!
(nm) Foto: archiv NDM