DVOUGÓLOVÝ NÁSKOK NESTAČIL: BANÍK B – UNIČOV 2:2

Rezerva Baníku přišla o dva cenné body. Vedla nad lídrem MSFL z Uničova 2:0, přesto utkání nedotáhla do vítězného konce. Hosté srovnali a na konci platilo skóre: Baník B – Uničov 2:2

Baník měl v první půli zřejmou převahu. Vstřelil dva góly a další mohl přidat. Už v 5. minutě otevřel skóre po rohovém kopu Josef Celba. O pět minut později hlavičkoval mimo Jakub Pokorný a v 18. minutě už to bylo 2:0. Nejdříve běžel David Buchta sám na gólmana, pokusil se jej přelobovat a trefil břevno, pokračující akce však skončila v šestnáctce znovu u něj a druhou šanci už zblízka proměnil.

MSFL, 17. kolo, st 4.9. , stadion:
Markvartovice, diváci: 311
BANÍK OSTRAVA B  SK UNIČOV
2:2 (2:0)

Za další minutu prodloužil Jakub Bolf hlavou Pokorného přesný nákop opět rozběhnutému Buchovi, ten udělal kličku uničovskému brankáři Kalinovi a zbývalo mu už jen trefit odkrytou branku. Zdálo se, že míří přesně, balon se však po Buchtově pokusu z úhlu zastavil o tyč.

A pak to ještě v první půli zkusil Milan Lalkovič. Pravačkou chtěl míč zakroutit k tyči a těsně minul.

Po přestávce se zdálo, že rezerva Baníku bude v souboji s lídrem MSFL pohodlně hlídat dvoubrankový náskok, sklapla však pověstná „Csaplárova past“. V 65. minutě se ke střele dostal uničovský David Krč, trefil k tyči a náhle nastalo drama. V 72. minutě fauloval ve vlastní šestnáctce Lukáš Lehnert, hostující Jan Ambrozek penaltu proměnil a bylo to 2:2.

Baník se nadechl k náporu. Vytvořil si tlak, do gólové šance už se ale nedostal a v poslední minutě mohli udeřit hosté. Hlavička jednoho z uničovských hráčů však mířila mimo.

OHLASY TRENÉRŮ

DANIEL TCHUŘ: „Vzhledem k průběhu zápasu i vývoji skóre jsme měli rozhodně vyhrát. Měli jsme dost šancí na to, abychom zvýšili minimálně na 3:0. Nevyužili jsme je, a v tom vidím zlomový moment zápasu. Gól na 3:0 by soupeře eliminoval. Je ale třeba Uničov ocenit, svou kvalitu a sílu ukázal. Dokázal vyrovnat a na samém konci jsme se ještě mohli bát i ten bod. My jsme ale měli získat všechny tři. Měli jsme na to kvalitu i dostatek šancí.“

________________________________________________________________________

Branky: 6. Celba, 19. Buchta – 67. Krč, 72. Ambrozek (pen). Rozhodčí: Volek – Silný, Richtár. ŽK: Foltyn, Lehnert, Russmann – Krč.

Baník Ostrava B: Murin – Celba (80. Velner), Pokorný, Hasala, Russmann – Holzer (62. Lehnert), Kaloč (69. Foltyn), Žák, Lalkovič – Buchta, Bolf (89. Urban).

SK Uničov: Kalina – Purzitidis (27. Krayzel), Bala, Svoboda, Ambrozek, Vichta (74. Vasiljev), Komenda, Seibert, Bača, Strnad (46. Krč), Můčka.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava