V Ostravě dnes začala blogerská konference

Konference TBEX se koná od 26. do 28. července v Dolní oblasti Vítkovice. Ilustrační foto: Jiří Zerzoň

Největší světové shromáždění blogerů, vlogerů, tvůrců obsahu o cestování a profesionálů z oblasti cestovního ruchu aktivních na sociálních médiích TBEX začne ve čtvrtek 26. července v Dolní oblasti Vítkovice. Ostrava je prvním městem ve střední Evropy, v němž se tato konference koná

Do Ostravy se sjedou na třídenní konferenci TBEX (The Travel Blog Exchange) na 600 cestovatelských influencerů z celého světa s dosahem 300 milionů čtenářů. Konference tak na celém světě rozšíří povědomí o České republice a Ostravě. Ta především díky industriálnímu prostředí Dolní oblasti Vítkovice působí jako město z románu Julese Verna a může se stát nově objeveným pokladem pro zahraniční turisty.

„Těšíme se, až přijedou všichni ti kreativní digitální mágové a řeknou nám, jaký mají názor na naše město. Ostrava se během posledních několika let zásadně proměnila. Jsme hrdí na naši industriální tradici, nepopíráme ji, ale rozvíjíme se již novým směrem. Chceme být městem, které je tvůrčí, kulturní, ekologicky šetrné a atraktivní, jak pro své obyvatele, tak pro návštěvníky,“ uvedl primátor Tomáš Macura. Atraktivita Ostravy a podpora konference ze strany města je důvodem, proč se konference TBREX koná u nás a ne třeba ve španělském  Madridu, který měl o pořadatelství také zájem.

Účastníky konference jsou především tvůrci blogů, videí nebo podcastů, ale také redaktoři, vydavatelé cestovatelských časopisů, pracovníci PR a marketingových agentur, zástupci cestovních kanceláří a hoteliéři.

Konference se koná v roce, kdy si připomínáme 100. výročí od založení samostatného československého státu. „V souvislosti s tímto výročím budeme vyprávět příběhy o architektuře a designu, o životním stylu, o kulinářské a kavárenské scéně své doby, či významných českých značkách. Pokud nám účastníci konference pomohou spolu se svými zážitky sdílet i příběhy související s výročími roku 2018, mohlo by to na mapu cílových destinací mnoha cestovatelů umístit nejen hostující Ostravu, ale i celou zemi,“ je přesvědčena ředitelka centrály CzechTourism Monika Palatková. Pořadatelé čekávají v souvislosti s konferencí 20 000 příspěvků na sítích a 300 milionů impresí.

(nm) Zdroj: Město Ostrava