Strážníci se zaměřují na cyklisty a jezdce na koloběžkách

Zatímco v měsíci únoru a březnu se ostravští strážníci zaměřili na chodce a jejich viditelnost, v dubnu a květnu svou pozornost zaměřují na bezpečné chování cyklistů a jezdců na koloběžkách na cyklostezkách a na jízdu po chodnících. Další takováto akce proběhne již zítra.

Prevence je důležitou součástí práce ostravských strážníků. Nejinak je tomu i v oblasti bezpečnosti silničního provozu u nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci a cyklisté.

Zatímco chodcům a jejich viditelnosti na pozemních komunikacích se strážníci ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIPu věnovali v měsících únoru a březnu, s příchodem teplého počasí se strážníci zaměřují na cyklisty a jezdce na koloběžkách.

Důraz strážníci kladou na správný a zejména bezpečný pohyb cyklistů a jezdců na koloběžkách na komunikacích a cyklostezkách, jízdu po chodníku, ale i na povinnou výbavu samotných jízdních kol a koloběžek.

Z dosavadní praxe jednoznačně vyplynulo, že největším nešvarem cyklistů a jezdců na elektrokoloběžkách je právě jízda po chodníku. Toto porušení zákona pak nejčastěji s cyklisty a jezdci na koloběžkách strážníci i řeší.

Další akci zaměřenou na cyklisty a jezdce na elektrokoloběžkách ostravští strážníci chystají ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIPu už na úterý 23.května. Proběhne na cyklostezce Pod Landekem v době od 15.00 do 17.00 hod.

Cyklisté a jezdci na koloběžkách budou mít v rámci této akce možnost zeptat se strážníků na věci související s jízdou na kole a na koloběžce v silničním provozu či na cyklostezkách, stejně tak jako na nutnost vybavení přilbou či obsahem povinné výbavy jízdního kola či koloběžky.

Součástí akce bude i rozdávání reflexních prvků, které mohou přispět ke zvýšení viditelnosti cyklistů za šera a tmy.

(ab)