Rohlík má nové distribuční centrum v Ostravě

Foto Online prodejce potravin Rohlik.cz

Online prodejce potravin Rohlik.cz expanduje na Ostravsko a do celého Moravskoslezského kraje, pomůže mu v tom nové distribuční centrum, které otevírá v Ostravě.

Jedná se v pořadí o pátý sklad společnosti v Česku, tři už provozuje v Praze, jeden v Brně. Celková investice do provozu a vybavení ostravského distribučního centra přesáhne 90 milionů korun.

Zmíněné distribuční centrum vzniklo v areálu developera CTP v Ostravě Porubě a jeho rozloha dosahuje 9000 m². Rohlík vybaví sklad dopravníky a základními technologiemi pro efektivní dopravu připravených nákupů. A stejně jako je tomu v dalších skladech firmy, i tento nový bude disponovat speciálně chlazenými a mraženými prostory, aby byly splněny teplotní požadavky dodávaných produktů. V rámci skladových prostor se počítá s lékárnou Benu. V blízké budoucnosti je plánováno otevření pekárny.

Skladové dopravníky slouží pro horizontální a vertikální transport, s možností další automatizace v budoucnu. Očekává se, že do konce roku dosáhne efektivita ostravského skladu srovnatelné úrovně s ostatními sklady společnosti o podobné automatizaci. Rohlik.cz má v plánu, že tento sklad bude do konce roku doručovat více než 5000 objednávek denně, což v celostátním měřítku představuje nárůst objednávek o desítky procent. „Celkově na trhu rosteme dvouciferným tempem. S Ostravou tempo ještě zrychlíme o zhruba 20 % na celorepublikové úrovni,“ komentuje ředitel Rohlíku Martin Beháň.

Ostravský sklad umožní zákazníkům v kraji nakupovat mnohem širší sortiment než doposud a využívat služeb doručování v rychlejším režimu. To zahrnuje 15minutová doručovací okna a expresní dodávky za 60 minut od objednání. Standardní doba doručení se zkrátí na 3 hodiny a garance vrácení peněz v případě nespokojenosti zákazníka je podle Rohlíku samozřejmostí.

Služby online supermarketu si nově budou moci vyzkoušet obyvatelé v oblasti Bruntálsku, Třinecku, Valašském Meziříčí, Vsetínsku, okolí Krnova, Rýmařova, Nového Jičína, Rožnova pod Radhoštěm, Fulneku, Moravského Berouna nebo Jablunkova. Navíc díky přesunu objednávek z Brna do Ostravy se otevřou také nové oblasti zavážené z brněnského skladu, a to například Litomyšl, Česká Třebová, Šumperk, Zábřeh, Polička či Pelhřimov včetně jejich okolí.

S otevřením distribučního centra vznikne v regionu Ostravska zhruba 80 pracovních příležitostí pro nové zaměstnance. Rohlik.cz plánuje také navázat spolupráci s více než 300 novými dopravci pro rozvoz objednávek.

(nm)