Renault CAPTUR roku 2020, větší, prostornější a zejména osobitější!

Druhá generace jednoho z představitelů třídy crossoverů do města nezapírá charakter sportovně-užitkového vozu (SUV) a nabízí až 90 exteriérových a 18 interiérových kombinací.

Nový CAPTUR zařadila do nabídky ostravská pobočka společnosti BONO AUTO a.s. v Opavské ulici v Porubě. „Přináší nové pohledy na SUV, nabízí jízdu propojenou s vašimi potřebami, praktičnost a komfort i jedinečný styl,“ přibližuje Ing. Petr Jaroš, vedoucí prodeje BONO AUTO a.s.

První generace menšího SUV Renault CAPTUR je považována za evropský bestseller. „Dvojka proto logicky následuje podobu svého předchůdce, ale rozměrově o něco více narostla. Proměnou prošla kabina pro pasažéry i zavazadlový prostor, který se dá zvětšit díky posuvné zadní lavici na délku, a po vytažení dvojité podlahy ještě i do hloubky,“ uvádí Ing. Jaroš.

Nový Renault CAPTUR

celková délka 4227 mm

celková šířka s vyklopenými zpětnými zrcátky 2003 mm (1797 mm se sklopenými zrcátky)

výška bez nákladu 1576 mm

výška s otevřeným víkem zavazadlového prostoru (bez nákladu)

Motorizací je u nového CAPTURu sedm. Zážehových jednotek je pět, od TCe 100 (obsah 999 cm³) s čistě benzinovým pohonem či kombinovaným benzin/LPG po TCe 155 GPF EDC (1333 cm³) se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Vznětové jsou dvě o obsahu 1461 cm³ a liší se v zásadě jen šestistupňovou manuální převodovkou (Blue dCI 115), anebo sedmistupňovým automatem (Blue dCI 115 EDC).

„Podstatná je u nových modelů CAPTUR nevídaná možnost jejich personalizace. Bez nadsázky si tak každý může vytvořit vůz, který může odrážet jeho osobnost,“ upozorňuje vedoucí prodeje BONO AUTO a. s.

Výchozím rozdělením jsou verze ZEN a INTENSE, jež nabízejí už v základu spoustu výbavy. K nim lze kombinovat až třináct paketů rozšiřující nebývale ovládání, komfort, bezpečnost i vzhled vozidla. Barev karoserie je deset, vzájemných kombinací pak až osmdesát.

„Zajímavá je také multimediální výbava, počínaje systémem EASY LINK kompatibilní s protokoly Android Auto a Apple CarPlay. Nové přístrojové štíty mají obrazovky s velikostí 4,2 nebo 7 palců – čímž patří k největším k segmentu,“ dodává Ing. Jaroš.

Nový Renault CAPTUR se i na českém trhu prodává pod heslem: „Pro všechny vaše příběhy!“

(nm)