Průběžnou ulicí v Ostravě projedou motoristé o měsíc dříve

Foto archiv Ostravské komunikace

Ostravské komunikace urychlily práce na opravě ulice Průběžná v Ostravě – Porubě. Silnici, která byla v úseku od ulice Oty Synka po ulici Ludvíka Podéště uzavřená od 11. září, zprovozní už v úterý 24. října od 21:00 hodin.

To je o celý měsíc dříve, než bylo původně naplánováno. „Víme, že doprava na Průběžné je frekventovaná a uzavírka dělala problémy, proto jsme maximálně urychlili všechny práce a na naší straně stálo naštěstí i počasí,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Průběžná se v úterý večer otevře nejprve pro individuální dopravu. Minutu po půlnoci ze 24. na 25. října pak začne po trase standardně jezdit i městská hromadná doprava.

Rekonstrukce na Průběžné vyvolal její nevyhovující stav. V takovém případě musí silničáři na základě zadání vlastníka silnice, kterým je město Ostrava, sjednat nápravu. Ostravské komunikace odstranily tzv. obrusnou vrstvu komunikace, vyměnily a opravily poničené obruby. Obruba v místě styku se zelení byla zvednuta a dodána tzv. přídlažba ze žulových kostek. Lokálně firma opravila a sanovala poškozené konstrukční vrstvy vozovky a následně položila nový povrch, v předstihu se také opravily tři autobusové zálivy z betonu.

Opravy ovlivnily všechny typy dopravy – od jednotlivých motoristů přes MHD až po příměstské autobusy na lince z Havířova do Ostravy – Poruby. „I to byl jeden z důvodů, proč jsme se snažili vše dokončit v co nejkratším možném termínu,“ doplnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

(nm)