Přes padesát akcí za jeden rok

Městský obvod s nejvyšším počtem občanů v Ostravě chce mít nejvíce akcí pro obyvatele. „Letos se mohou těšit na více než padesát. Chceme do nich zapojit co nejvíce lidí, aby společně  s námi vytvářeli náš Jih. A aby se tady cítili dobře, trávili tady volný čas a neodcházeli jinam,“ uvedl starosta Martin Bednář.

Kromě tradičních akcí jakými jsou reprezentační ples obvodu nebo seniorský ples, stavění májky, slavnost obvodu, letní kino či advent s rozsvícením vánočního stromu proto radnice připravila i novinky. Už v květnu začnou koncerty v Lesní škole. „Jednou do měsíce se mohou posluchači setkávat s různými žánry od vážné hudby až po dechovku,“ řekla tisková mluvčí Jihu Gabriela Gödelová.

Přímo v Jubilejní kolonii obvod připravuje v červenci Sousedské slavnosti, kde se na malém pódiu odehraje kulturní program, lidé se setkají a občerství a večer bude promítání českého filmu.

Duben se Dnem památek bude znamenat prohlídky Jihu vedené jeho kronikářem, červen jízdu Léto na kole z Hrabové do Paskova, září šachové přebory o pohár starosty Jihu i noční sprinty ulicemi Hrabůvky. „K závěru roku bude patřit soutěž Miss Babča i zpívání koled před K-Triem,“ prozradila mluvčí obvodu.

(nm)