Prožijte dostupný luxus na dovolené v Bulharsku

Chcete prožít skutečně slunečnou dovolenou, užívat si nadstandardní pláže a přitom tolik nezatížit rodinný rozpočet? V tom případě je Bulharsko jasnou volbou. Vedle oblíbeného Chorvatska je totiž další zemí, v níž lze prožít dovolenou takříkajíc „za hubičku“. A co víc – na rozdíl od Chorvatska je zde prosluněné počasí víceméně jisté.

Protože je bulharské podnebí téměř kontinentální, dá se zde počítat s teplým létem, často dokonce s tropickým, což v případě krásně čistého Černého moře a dlouhých písečných pláží jistě oceníte. Bulharsko je navíc coby kamenem dohodil. Za příznivou cenu se tak během krátké chvíle ocitáte v místech, která přímo vyzývají k odpočinku. Než v letadle spořádáte „svačinu“, přistáváte.

Bulharsko je jednou ze zemí, které nabízejí ty nejkrásnější výhledy. Zdejší krajina je totiž skutečně kouzelná. Daří se zde zeleni, kterou můžete objevovat na večerních procházkách i přímo z pláže. Bulharsko není vyprahlou „pouští“, kterou znáte z Řecka nebo Tuniska, je naopak bujné a svěží – dokonale zde vypnete a ze zdejší přírody nasajete spoustu energie.

Bulharsko je ukázkovou kombinací smíšené kuchyně. Konkrétně se zde snoubí ta středoevropská a orientální. Stejně, jako zde narazíte na tradiční slovanskou „baštu“, překvapí vás i netradiční chutě, vůně a barvy. Žádný gurmán neodolá zdejším vynikajícím polévkám, grilovaným masům, salátům a mořským specialitám. Všechny tyto dobroty zde můžete ochutnat v několika variantách – a co je důležité, za velmi příjemné ceny, které vás v porovnání se skvělou chutí často mile překvapí.

V Bulharsku si budete připadat jako doma. Jednak díky tomu, že je bulharština slovanský jazyk a velmi brzy se jí naučíte porozumět, jednak proto, že kam se hnete, budete vítáni. Bulhaři jsou zkrátka družní lidé, kteří přijmou každého turistu jako našince. Zdejší obyvatelé si rádi povídají a jsou pohodoví. Mají úžasnou schopnost si vás svým pohodářstvím velmi rychle získat.

Jediné, na co si musíte dát pozor, je souhlasné a nesouhlasné pokyvování hlavou. Nezapomeňte na to, že bulharské „ano“ znamená české „ne“ a naopak. Situace s tím spojené mohou na dovolené v Bulharsku často vyvolávat úsměv.

Hned několik příjemných lokalit k ubytování nabízí v Bulharsku cestovní kancelář Kovotour Plus. Pro své ubytovací kapacity volí tato cestovní kancelář letoviska Zlaté písky, Nessebar a Slunečné pobřeží, která jsou v této zemi skutečným rájem na zemi. K jejich koloritu neodmyslitelně patří jemný zlatavý písek a příjemné kolonády s obchůdky a restauracemi. Kompletní nabídku leteckých zájezdů naleznete na www.kovotour.cz

(nm) Foto: Archiv Kovotour plus s.r.o.,  kp