Ostravští strážníci řešili dalšího muže uvízlého tři hodiny v kontejneru

Uplynulo doslova jen několik málo dní a ostravští strážníci řešili dalšího muže uvízlého v kontejneru. Tentokrát se však nejednalo o kontejner na elektroodpad, ale o kontejner na textil, do kterého uplynulý týden vlezl a následně nemohl ven 41letý muž v Ostravě-Zábřehu.

V úterý 17. října krátce po jedné hodině po půlnoci prováděla hlídka kontrolu na ulici Rudná v Ostravě-Zábřehu, zaujalo ji nejprve jízdní kolo odložené u kontejneru na textil. Když pak strážníci přišli blíže k tomuto kontejneru, zaslechli z tohoto kontejneru šramot.

Hlídka se proto rozhodla přesvědčit se, zda se v tomto kontejneru někdo nenachází. Toto podezření strážníků se potvrdilo během chvilky. Na zabouchání reagoval zevnitř kontejneru mužský hlas. Ten byl uvězněný v kontejneru a díky systému sklopných dvířek kontejneru se z tohoto nedokázal vyprostit.

Vzhledem k situaci hlídka na místo vyžádala příjezd hasičů. Ti pak svým zásahem umožnili později zjištěnému muži 41letému muži samostatně vylézt z kontejneru. Naštěstí nebyl nikterak zraněn.

Později zjištěný 41letý muž hlídce sdělil, že do kontejneru si přijel vzít nějaké oblečení. Aby kontejner prohledal, vlezl dovnitř. Po uzavření výklopných dvířek se mu už ale nepodařilo dostat se ven.

Vzhledem k okolnostem případu strážníci uložili muži pokutu a zároveň mu vysvětlili možná rizika jeho počínání.

Takovýto způsob vnikání do kontejnerů na elektroodpad či textil strážníci považují za velmi nebezpečný počin. Kromě spáchání případného protiprávního jednání může v těchto případech dojít i k ohrožení zdraví či života.

(ab)