Přijďte rozzářit svůj vnitřní oheň!

Tento týden ovládne Ostravu jóga. Šestý ročník mezinárodní ho festivalu Yoga&Dance Spring Festival se uskuteční v areálu Dolních Vítkovic.

Během čtyř dní, 27. až 30. dubna čeká návštěvníky v šesti sálech industriální oblasti na šest desítek lekcí jógy různých stylů, od pomalých cvičení až po dynamické lekce určené širokému spektru účastníků, od začátečníků po pokročilé, mužům, ženám i dětem všeho věku. Mimo to budou v rámci festivalu připraveny různorodé zajímavé přednášky na témata související s jógou, energií, životem a radostí z něj, dále pak hodiny meditace, ukázky a lekce orientálního a afrického tance, hraní a zpěvu a mnoho dalšího.

17358664_1117846374994038_3022628757399272214_o

Vedle zkušených lektorů jógy z Ostravy i celé republiky se festivalu zúčastní řada zahraničních hostů z Evropy i ze zámoří. Z New Yorku přijede Ruth Lauer Manenti – známá Jivamukti Yoga teacher. Z Kapského města (JAR) zavítají do Ostravy Jay Mac a Misch McNamara, kteří s sebou přivezou také svůj snímek „What is Real?“, který bude mít na Y&D Spring Festivalu svou českou premiéru. Přednáškové části vévodí přední česká psychosomatička Jarmila Klímová. Jak naložit se svým vnitřním ohněm pomůže zjistit proděkan FHS VŠ Humanitas, malíř a literát K. Kostka, který promluví o obecné teorii vědomí, času, prostoru a bytí. Tématům moderní doby souvisejícím se vztahy mezi lidmi se ve svém povídání bude věnovat Marek Ščotka.

„Věříme, že tento již tradiční jarní svátek jógy přinese do Ostravy spoustu energie, zápalu, radosti z pohybu, ale také možnosti k setkání jak se zahraničními profesionály, tak s odborníky z českého prostředí, že dá prostor k poznávání nového či neznámého,“ řekla Našemu Městu produkční festivalu Markéta Sasínová.

Mezinárodní festival pořádá společnost Maha Shakti Production, s.r.o. ve spolupráci s Pranava Jóga centrem a společností Bhavasya Ventures, s.r.o. Více informací na www.jogafestival.cz nebo na www.facebook.com/jogafestivalcz. (vá)