Pohár Ligy mistrů součástí Baník EXPO!

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Fanoušci ji vidět před utkáním s Brnem v prostorách, kde se konala autogramiáda baníkovských legend. Slavnou fotbalovou trofej – pohár pro vítěze Ligy mistrů. Teď mají všichni zájemci možnost prohlédnout si slavný pohár a třeba se s ním i vyfotit na výstavě Baník EXPO, jejíž součásti bude pohár do 25. září.

Nejcennější klubovou fotbalovou trofej do Ostravy z Milána přivezl Marek Jankulovski, který ji v roce 2007 v dresu AC Milan pomohl vyhrát. Pohár se nyní přesunul do prostor Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích, kde je stále otevřena výstava Baník EXPO. Její součástí nyní pohár Ligy mistrů bude. „Když Marek Jankulovski s myšlenkou, že by pohár pro fanoušky Baníku přivezl, přišel, hned nás napadlo, že bychom ji na čas mohli na Baník EXPO vystavit,“ uvedl Richard Foltinek, kurátor Baník EXPO.

„Zájem, který pohár před utkáním s Brnem v prostorách autogramiády vyvolal, nás utvrdil v tom, že je to dobrá myšlenka. Pohár je umístěn v části expozice, která je věnovaná Marku Jankulovskému a Milanu Barošovi. Návštěvníci si ji na výstavě mohou detailněji prohlédnout a také se s ní samozřejmě vyfotit,“ dodal Richard Foltinek s tím, že vzácná trofej bude součástí výstavy do 25. září. Poté poputuje zpět do Milána.

(pd)