OSTRAVŠTÍ POPELÁŘI SE NEZASTAVÍ ANI O VÁNOCÍCH

Ilustrační foto. Zdroj: Město Ostrava, autor: Boris Renner

V průběhu vánočních svátků a na Silvestra přijedou popeláři v Ostravě  vysypat popelnice a kontejnery v běžných svozových dnech a v obvyklých termínech, v případě potřeby vyjedou i na mimořádné svozy. Sběrné dvory OZO budou mít omezený provoz.

„Pravidelný svoz směsného i separovaného odpadu bude během celých Vánoc i na Silvestra probíhat beze změn. Jen na Nový rok, tedy 1. ledna, vyjedou pouze vozidla určená na tzv. obdenní rajony, což se týká velkých ostravských sídlišť. Ostatní sobotní svozy budou provedeny o den později, v neděli 2. ledna.

O vánočních svátcích, kdy se lidé častěji navštěvují, bývá problém se špatně zaparkovanými vozidly ještě zásadnější než v jiných dnech roku. Společnost OZO proto vyzývá motoristy, aby se svými auty neparkovali před kontejnery. Pokud se svozová technika k nádobám na odpad nedostane, OZO těžko může zaručit jejich včasné vyprázdnění. V případě přeplněných kontejnerů je pak třeba počkat na jejich uvolnění, nebo najít nejbližší volný kontejner. Na zem ke kontejneru odpad v žádném případě nepatří.

Sběrné dvory v Ostravě budou 24., 25. a 26. prosince uzavřeny. Ve všedních dnech mezi svátky však budou v provozu podle běžné provozní doby. Na Silvestra budou následně  otevřeny jen velké sběrné dvory v Kunčicích, Zábřehu, Porubě, Přívoze a Třebovicích, ale pouze do 14 hodin. O víkendu 1. a 2. ledna pak budou zavřeny všechny sběrné dvory .

Od 24. prosince 2021 až do 3. ledna 2022 bude uzavřeno také Reuse centrum Ostrava.

Všechny nezbytné informace jsou uvedeny na webu ozoostrava.cz i na facebookovém a instagramovém profilu společnosti OZO Ostrava.

(nm) Zdroj: Město Ostrava