MAGISTRÁTNÍ ÚŘEDNÍ HODINY ZŮSTÁVAJÍ I NA PŘELOMU ROKU NEZMĚNĚNY

Radnice Města Ostravy. Foto: FB Města Ostravy.

Úřad chce vyjít vstříc občanům při vyřizování jejich záležitostí i v poslední den v roce, kdy si již značná část lidí bere dovolenou. Sváteční období v závěru roku přináší jen drobné úpravy v provozu úřadu.

Živnostenský úřad nebude v pátek 31. prosince 2021 přijímat v době od 10.00 hodin do 11.00 hodin platby v hotovosti, úhrada bude možná pouze prostřednictvím platebních karet. Stejně tak v pátek 31. prosince 2021 bude příjem hotovosti na pokladně odboru hospodářské správy v budově na ulici 30. dubna možný jen do 9.00 hodin, poté budou úhrady realizovány výhradně prostřednictvím platební karty.

A podobně 31. prosince 2021 bude možné platit v hotovosti v pokladně budovy Nové radnice do 10.00 hodin a poté prostřednictvím platební karty. Callcentrum úřadu bude 31. prosince 2021 v provozu do 13.00 hodin. Výjimky mohou nastat v důsledku opatření vyhlášených vládou či Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Magistrát tak pokračuje v dobré praxi při poskytování služeb klientům. Díky komplexnímu přístupu zajištění služeb se ostravský magistrát umístil na třetím místě celostátní soutěže Přívětivý úřad, pořádané již šestým rokem Ministerstvem vnitra ČR.

Ocenění je nejlepším umístěním mezi velkými městy, vítězem letošního ročníku se stal Kolín a na pomyslné stříbrné příčce stanul Žďár nad Sázavou. Současně Ostrava potřetí v řadě získala v soutěži Přívětivý úřad první místo v rámci Moravskoslezského kraje.

Mezi hodnotící kritéria soutěže náleží i rozsah úředních hodin pro veřejnost, přístupnost a otevřenost úřadu, opatření přijatá během pandemie covidu-19, digitalizace služeb a mnohé další.

(nm) Zdroj: Město Ostrava