Ostravské sportovní hry přitáhly tisíce žáků, měří své síly v 15 různých disciplínách

Do Ostravských sportovních her, které letos poprvé pořádá město Ostrava ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky, se zapojilo 54 škol s 6 tisíci žáky. 

Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích a v 15 disciplínách. Sportovní hry začaly v říjnu a potrvají až do května příštího roku. Postupně se konají obvodní a okresní kola ke každé disciplíně. Vyhodnocen již byl přespolní běh a halová kopaná. Deset nejúspěšnějších škol bude vyhlášeno 18. června 2020 v ostravské Atletické hale vedle Ostravar Arény na Velkém sportovním dni. Ambasadory projektu jsou florbalistka Michaela Kubečková, která byla třetí na Mistrovství světa juniorek v roce 2018, a český rekordman v běhu na 100 metrů Zdeněk Stromšík.

Těší mě, že se do letošního sportování zapojilo až o čtvrtinu více školáků než vloni. Zatímco o rok dříve se jich do sportovních soutěží zapojilo zhruba 4,5 tisíce, teď je jich 6 tisíc, a to se počítá. Jsme si vědomi, jak důležitý je pohyb u současné počítačové generace a proto jsme uspořádali akci, která podporuje zdravý pohyb.  Věřím, že jsme založili novou, silnou ostravskou tradici a že se do dalšího ročníku zapojí další školy a děti. Rezervy ještě máme, do her může vyslat své žáky 91 škol, “ řekla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová. 

Disciplíny pro žáky prvních až pátých tříd, ve kterých ve dvou kategoriích měří své síly jsou – florbal, vybíjená, atletický trojboj, sportovní gymnastika a minifotbal.

Starší děti ze šestých až sedmých tříd a osmých až devátých tříd včetně žáků víceletých gymnázií odpovídajícího věku se utkávají v halové kopané, florbalu, házené, šplhu, přespolním běhu, sportovní gymnastice, basketbalu, volejbalu, minifotbalu, atletickém čtyřboji a v Poháru rozhlasu v atletice.

Přihlášené školy získaly pro své sportovce sadu rozlišovacích dresů, určených k prezentaci školy. Každý zapojený žák dostane sportovní láhev s logem projektu. Školy získávají body za výsledky svých družstev v soutěžích i za pořádání obvodních a okresních kol.

Město Ostrava na Ostravské sportovní hry ze svého rozpočtu uvolnilo zhruba 1,05 milionu korun, určených na dresy a sportovní lahve pro děti, na ceny do soutěží a na uspořádání Velkého sportovního dne. 

Informace o projektu i průběžný bodový stav jsou zveřejněny zde:  https://orostrava.assk.cz/

(ab)