Ostrava zažije tu pravou Itálii díky nové pobočce restaurace L´Osteria

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem vítá restaurace L´Osteria první zákazníky v Ostravě. Slavnostní otevření nové pobočky proběhlo ve čtvrtek 20. června 2024 v unikátní lokalitě Dolních Vítkovic v budově U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě a na Masaryčce, tak jde o třetí pobočku řetězce L´Osteria v České republice.

 

Restaurace L´Osteria nabízejí nepřekonatelný recept na skvělou pizzu, pastu d´amore a jedinečnou italskou atmosféru. Jsou tak ideálním místem pro setkávání rodin, přátel a vůbec všech, kteří mají rádi hudbu a zábavu. Zážitkem je také architektura a zařízení interiéru restaurací L´Osteria. A nejinak je tomu v Ostravě.

 

Za ohromující proměnou industriálního prostoru v Ostravě stojí DiPPOLD Innenarchitektur, společnost zabývající se interiérovou architekturou, a architektonické studio Radima Hubičky. Vše pod vedením hlavního inženýra projektu Milana Šramla z Vítkovic a.s. Společně se jim podařilo vybudovat místo, které návštěvníkům L´Osterie nabídne víc než kulinářských zážitek. Naším cílem bylo vytvořit harmonickou rovnováhu mezi drsnými industriálními prvky a luxusními povrchovými úpravami. Konkrétně tedy mezi surovým matným betonem a měkkou kůží, sametem, křišťálem a mosazí. To vše dohromady působí nadčasově a současně,“ říká architektka Susan Palanki.

 

L’Osteria Ostrava je situována v přízemí objektu industriální U6 se stálou expozicí Světa techniky. Prostorná konzumační zahrádka opticky oživuje centrální plochu mezi multifunkčním aulou Gong a budovou někdejší energetické ústředny U6. Dominantními prvky restaurace jsou centrální bar a velkolepá otevřená kuchyně. Hosté tak zažijí, jak vypadá nadšené vaření po italsku.

12
Foto: Otevřením pobočky na Masaryčce L’Osteria zahájila spolupráci s Nadací Terezy Maxové.

L‘Osteria pro Teribear

Otevřením pobočky na Masaryčce L’Osteria zahájila spolupráci s Nadací Terezy Maxové. Na slavnostním openingu byl vydražen obraz za 370.000 Kč a z každého hlavního jídla Menu della Casa se sezónními ingrediencemi navíc putovala část na projekt Teribear. V roce 2023 Nadaci Terezy Maxové Dětem tak L’Osteria věnovala 183.150 Kč. Od října do prosince roku 2024 tento projekt pokračuje ve všech českých pobočkách L’Osteria.

 

Restaurace L´Osteria servírují nejlepší pizzu z nejlepších, a to vždy s velkou láskou, která je viditelná na první pohled. Pizza totiž přesahuje daleko přes okraj talíře. Těstoviny se podávají klasicky al dente. Hosté si vychutnají antipasti, saláty, božské dolci a také týdenní menu se sezónními lahůdkami a různými těstovinovými variacemi.

(nm)