O JAKÉ DÁRKY SI DĚTI NEJČASTĚJI PSALY?

V sobotu v podvečer jsme rozsvítili vánoční strom a výzdobu radnice a náměstí. Součástí bohatého programu byla také Ježíškova pošta.

Děti vyplnily celkem 248 korespondenčních lístků, které odešleme do Božího Daru. Odtamtud s razítkem tamní pošty poputují zpět na ostravské adresy. Desítky zásilek mají mimoostravskou adresu a jeden korespondenční lístek poputuje do USA. Jeho pisatel si přeje, aby za ním do České republiky dorazil jeho malý americký kamarád.

Děti si nejčastěji psaly o elektroniku – tablety a mobilní telefony. Holčičky si přály oblečení, panenky, kočárky i domeček a malovátka pro panenky. Kluci autíčka, autodráhy, vláčky a Lego. Mezi přáními figurovala také zvířátka – křeček, pejsek, koťátko. Vánoční výzdoba, kterou si obyvatelé města vybrali v internetové anketě, bude letos zdobit Prokešovo náměstí a radnici až do 6. ledna.

Celkem je na ni použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom zdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů.

Do vánočních barev se oděje také Most Miloše Sýkory. Už ve čtvrtek 6. 12. bude svítit červeno-zlatě stejně jako v době vánočních svátků od 24. do 26. prosince.