Nová svodidla z LIBERTY Ostrava zvedají laťku

Foto: Nová svodidla z LIBERTY Ostrava zvedají laťku

LIBERTY Ostrava, přední výrobce ocelových silničních a mostních svodidel v České republice, úspěšně otestoval a uvedl na trh dva nové typy ocelových svodidel s celozávitovou tyčí z vysokopevnostní oceli pro úroveň zadržení H3. Byly vyvinuty s cílem ještě více zlepšit pasivní bezpečnost, jelikož se hustota provozu na silnicích a dálnicích stále zvyšuje.

Oba typy svodidel, které jsou navrženy tak, aby měly co nejvíce stejných dílů, byly podrobeny bariérové zkoušce, kterou prošly, což znamená, že musely vydržet náraz 16tunového kamionu. Svodidla byla také navržena s ohledem na co nejsnazší montáž a tak, aby bylo možné v budoucnu otestovat silniční svodidla s jiným profilem svodnice při zachování všech ostatních dílů.

Jan Pudich, ředitel válcoven plochých výrobků a manažer společnosti LIBERTY Ostrava, řekl: „Jsme velmi hrdí na tato nová svodidla, která obsahují některé zásadní bezpečnostní a montážní prvky jak pro zákazníky v České republice, tak i v zahraničí. Tato svodidla jsme navrhli tak, aby velmi efektivně zvyšovala bezpečnost, ale také aby se dala snadno instalovat a vyměňovat – což je výhodné jak pro naše zákazníky, tak i pro uživatele komunikací.“

Svodidla rovněž prošla řadou náročných certifikačních zkoušek podle normy EN 1317, mají zpracované technické podmínky, montážní návody a další dokumentaci vyžadovanou legislativou.

(nm)