Jde o všechno, Baňky čeká duel na Dukle

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Zápas, který může rozhodnout o všem! Takový bude duel 5. kola nadstavbové části 1. ligy žen ve skupině o udržení mezi Duklou Praha a Baníkem Ostrava. Pokud Baňky v utkání, které se bude hrát v neděli 14. května od 16 hodin na Aritmě v Praze 6, vyhrají, budou mít před následným posledním zápasem sezony s Brnem vše ve svých rukou.

Remíza posune velmi blízko k záchraně Duklu. Případná porážka by pro ženy Baníku znamenala jistotu sestupu.

Ženy Baníku i v minulém utkání s Plzní prokázaly jarní herní i výsledkové zlepšení. Zvítězily, jenže také Dukla sbírá body, takže stav ve skupině o záchranu je nyní takový, že ženy Baníku mají na čtvrtém, tedy posledním a jediném sestupovém místě tříbodovou ztrátu na třetí Duklu. Pokud Baňky v neděli na Dukle zvítězí, což se jim v základní části soutěže podařilo, bodový stav vyrovnají a budou mít k dobru lepší bilanci ze vzájemných utkání. Což by před následným posledním kolem znamenalo v případě vítězství nad Brnem jistou záchranu.

„Už před posledním utkáním s Plzní jsme říkali, že vše je v našich hlavách a v našich nohách. Dokázali jsme zvítězit a teď nás čeká stejný úkol na Dukle a v případě úspěchu i v zápase s Brnem. Střílíme góly, získáváme body, ale abychom v tom pokračovali, musí každá hráčka i nadále podat svůj maximální výkon. Tady už není prostor pro selhání, není prostor pro jiný než stoprocentní výkon,“ říká trenér Witold Zajac před nedělním duelem na hřišti pražské Dukly.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava