Noční požár zahradnictví způsobil škodu téměř milion korun

K nočnímu požáru budovy, kterému předcházel výbuch, zahradnictví v městské části Poruba v Ostravě vyjelo pět jednotek hasičů.

Informaci o požáru přijalo operační středisko hasičů, ve čtvrtek 23.11.2023 ve 2:36 hod. Na místo události vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic v Ostravě-Porubě, Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Přívoze, spolu s nimi zasahovaly i dvě jednotky hasičů dobrovolných, konkrétně z Pustkovce a Plesné.

Hasiči, již při příjezdu k místu události, viděli plameny šlehající ze střechy objektu. Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že je střecha zcela zasažena a došlo k jejímu částečnému propadu.

Hasiči, pro boj s plameny, použili celkem tři vodní proudy, z důvodu nestability objektu byl zásah veden z vnější části objektu, a to i za pomoci výškové techniky. Požár se podařilo lokalizovat během jedné hodiny, další dvě pak zabrala jeho samotná likvidace. Hasiči provedli rovněž rozebrání střešní konstrukce, pro hledání skrytých ohnisek požáru použili termokamery.

Příčina vzniku požáru, jehož předběžná škoda byla vyčíslena na 900 tis. korun a při kterém nedošlo k žádnému zranění, je v šetření.

(ab)