NOČNÍ BEZPEČNOSTNÍ AKCE V CENTRU I OSTRAVĚ-JIHU. ASISTENTI DPO A STRÁŽNÍCI VYLOUČILI 12 PROCENT CESTUJÍCÍCH Z PŘEPRAVY

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 19. dubna na sobotu 20. dubna 2024. Noční akce probíhala na  tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města. 

Konkrétně se týmy asistentů přepravy strážníků orientovaly na úseky Zábřeh, OC – Výškovice a Hlavní nádraží – Krajský úřad – Don Bosco.

„Šlo o letošní čtvrtou noční mimořádnou akci zaměřenou na posílení bezpečí cestujících. Asistenti přepravy jsou dlouhodobě dle našich průzkumů cestujícími oceňováni, a proto v akcích i nadále pokračujeme,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO a dodává: „Nejčastějším důvodem pro vyloučení z přepravy byla jízda bez platného jízdního dokladu, v několika případech šlo o vyloučení za obtěžující jízdu pod vlivem alkoholu.“

 

„Nejen tyto akce přispívají k pocitu bezpečí v naší MHD. Díky nedávno dokončené instalaci kamerových systémů do zbývajících vozidel DPO je jízda ostravskou MHD ještě bezpečnější. Právě bezpečnost Ostravanů je naší prioritou,“ dodává Břetislav Riger, náměstek primátora pro dopravu.

Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují. V DPO fungují sedmým rokem.

 (ab)