OSTRAVA-JIH VYSADÍ ČTYŘI LÍPY NA STÉ VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKA

Ostrava si stále připomíná stoleté výročí vzniku Československé republiky. Ostrava-Jih vzpomíná na výročí po svém. V Den české státnosti, která se slaví 28. září, se obvod rozhodl zasadit hned čtyři lípy ve všech částech Jihu.

Výročí vzniku Československé republiky si připomíná celá země. Obvod Ostrava-Jih se rozhodl zasadit čtyři lípy, které udělají obvody zelenější a hezčí a zároveň se stanou živou rostoucí památkou na výročí vzniku Československa. První lípa republiky bude zasazena do země v 9 hodin na Husarově ulici vedle kaple. Druhý přírůstek přibude v 11 hodin před Základní školou Volgogradská. Předposlední strom bude mít své místo mezi ulicemi Letecká a Velflíkova v Jubilejní kolonii ve 13 hodin. Poslední lípa bude zdobit obvod jihu před Základní školou Františka Formana. Zasadí se v 15 hodin.

„Zvu všechny obyvatele Jihu, aby si společně s námi připomněli vznik našeho moderního státu. Sázení bude doprovázeno programem s překvapením. Kdo navíc přijde v dobovém oblečení, může se těšit na malou pozornost,“ zve k účasti starosta městského obvodu.

První stromy zasadily děti z Mateřské školy Paprsek dne 21.září. Aby se i ti nejmenší naučili něco z Československé historie.

(ab) Zdroj:www.ostrava-ovajih.cz