Nad krajským úřadem vlála tibetská vlajka

Moravskoslezský kraj se stejně jako v minulém roce připojí ke kampani Vlajka pro Tibet. Je to gesto, kterým chce kraj upozornit na porušování lidských práv.
Vlajka byla vyvěšena před sídlem krajské vlády na ulici 28. října 117 v Ostravě celý víkend, od 8. do 10. března, kdy je výročí Tibetského národního povstání. 
 
 „Vyvěšením tibetské vlajky chceme vyjádřit symbolickou podporu všem lidem, kteří nežijí ve svobodné společnosti. Každým rokem si díky této mezinárodní kampani můžeme připomenout, že svoboda není ani v dnešní době žádnou samozřejmostí. V minulém roce vyvěsil Moravskoslezský kraj vlajku Tibetu poprvé, byl tak jedním z celkem 736 úřadů, kteří se ke kampani připojili. Vloni vlála vlajka také na 109 školách po celé republice. Jsem rád, že téma lidských práv není lhostejné ani studentům,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák
Rozhodnutí vlajku vyvěsit vzniklo jako reakce na aktuální vývoj dění ve světě i v republice. „Rozhodovali jsme se z morálního pohledu, chcete-li srdcem. Jsou situace, kdy prostě musí jít kalkulace a byznys stranou. Rada Moravskoslezského kraje se v této věci shodla všemi hlasy.“  dodal hejtman.
(nm) Foto: MSK