MORAVSKOSLEZŠTÍ ZÁCHRANÁŘI OBDRŽELI FINANČNÍ DAR DÍKY CHARITATIVNÍMU BĚHU

Zdravotnická záchranná služba obdržela v pondělí 11. května symbolický šek na částku 71 427,01 Kč. Přesně tolik přispěli účastníci charitativního běhu s názvem A migej na Lurdy!

Akce se konala během celého dubna. Účastníci mohli běhat kdekoli napříč Českem na trasách od jednoho do deseti kilometrů. Virtuální charitativní běh připravili organizátoři akcí Starobělské Lurdy, A migej!, Štramberský Jasoň a Švihák rožnovský.

„Díky našim akcím, které jsme museli z důvodu koronavirové krize odložit, jsme chtěli běžcům umožnit trochu toho závodění, na které jsou zvyklí. Hlavní myšlenkou však bylo pomoci tam, kde je to nejvíce třeba, a to je zdravotníkům. Moc děkujeme všem, kteří přispěli nebo nás podporovali a věříme, že se všichni společně setkáme na našich běžeckých i turistických akcích,“ řekl hlavní organizátor Rostislav Bažanowski

 

Mezi 284 běžci bylo také několik známých osobností, např. náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka, kvestor Slezské univerzity v Opavě Jaroslav Kania nebo vedoucí právního odboru MSK Petr Pospíšil. Přispívali nejen běžci, ale i turisté, kteří se pravidelně účastní populárního pochodu Štramberský Jasoň.

 

Symbolický šek od hlavního organizátora akce, pana Rostislava Bažanowského, převzal při slavnostním setkání ředitel ZZS MSK Roman Gřegoř, který uvedl:

„Velmi si vážíme solidarity lidí v době, která je obtížná nejen pro nás na záchranné službě, ale pro všechny obyvatele naší země. O to více oceňuji vznik i průběh této akce, jež má pro nás nejen nezanedbatelný finanční přínos, ale především veliký morální a lidský rozměr. Rád bych proto srdečně poděkoval všem účastníkům běhu, stejně jako organizátorům.“  

 

Veškeré finanční prostředky získané z charitativního běhu budou použity při nákupu ochranných prostředků – rukavic, roušek a respirátorů, pro posádky vozidel ZZS MSK. Přes aktuálně se zlepšující epidemiologickou situaci je záchranáři nadále musejí používat a jejich spotřeba proto zůstává značná.