MHF LEOŠE JANÁČKA ZAHÁJIL VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ

Klavírní recitál Tomáše Kača, symfonický koncert nebo hudební zpracování lidových balad. To je výběr 3 mimořádných večerů, které Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka nabízí v rámci vánočního předprodeje. Festivaloví posluchači si tak mohou od úterý 4. prosince zakoupit vstupenky na sólový večer klavíristy Tomáše Kača, rodáka z Nového Jičína, který vyprodal Carnegie Hall a v Ostravě uvede výběr skladeb ze svého debutového CD My Home. Výjimečný bude symfonický koncert, který ovládne violoncellista Victor Julien-Laferrière i nový dirigentský objev Philippe Bach. A zážitek z hudebního zpracování lidových balad umocní legendární soubor Hradišťan, který se ujme taneční složky.

 MHF Leoše Janáčka se bude konat v termínu od 28. 5. do 1. 7. 2019 v Ostravě, Hukvaldech a dalších 10 městech (Opava, Frýdek-Místek, Kravaře, Ludgeřovice, Havířov, Bohumín, Krnov, Hlučín, Příbor, Mikołów). Začátkem ledna 2019 budou odtajněny všechny tváře festivalu a kompletní program. „Věřím, že si z naší nabídky koncertů vyberete. Na festival přijedou například skvělí klavíristé Sergei Babayan a Dénes Várjon nebo Trio Isabelle Faust. Nezapomeneme na oblíbené nedělní matiné ve vítkovickém zámku a za Vaši pozornost stojí již třetí ´Den slezských varhan´, v rámci kterého poprvé navštívíme i polské Slezsko. Přeji Vám, festivalovým posluchačům, klidný advent a srdečně se těším na shledání v roce 2019 na našem i Vašem Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka.“ Jaromír Javůrek, ředitel.

NABÍDKA KONCERTŮ V RÁMCI VÁNOČNÍHO PŘEDPRODEJE

4.6. Ostrava, Dům kultury města Ostravy v 19 hodin – Klavírní recitál

18.6. Opava, kostel sv. Václava v 19 hodin – Symfonický koncert

23.6. Obora Hukvaldy – amfiteátr ve 20 hodin – Lidové balady v hudbě

Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Colosseum Ticket a na www.mhflj.cz. Podrobné informace k jednotlivým koncertům a festivalovým novinkám jsou na www.mhflj.cz a na www.facebook.com/mhfleosejanacka/.

(nm)