JUNIORKA DOSTALA LEKCI NA HANÉ

Minisérie čtyř zápasů bez porážky skončila pro baníkovskou juniorku trpce. Mladí Ostravané podlehli v úterní dohrávce 8. kola juniorské ligy na hřišti Sigmy Olomouc 0:6.

Hořký úděl baníkovců se naplňoval už po pěti minutách, to skóre zápasu otevřel Zmrzlý. Dvojitý úder ze závěru poločasu pak byl pro výsledek rozhodující – domácí se prosadili po dvou rychlých výpadech zásluhou Baďury a znovu Zmrzlého a do kabin šli s vedením 3:0.

Tři góly pak hosté inkasovali i po změně stran. Matoušek překonal Budinského utěšenou trefou z hranice šestnáctky a baníkovský zmar dovršil polovlastní gól na 0:5. Kalich hořkosti dopili baníkovci třináct minut před koncem, když na konečných 6:0 pro Sigmu upravil Baďura.

OHLASY TRENÉRŮ

DAN TCHUŘ: “Strašný výkon s ostudným výsledkem. Dnes to z naší strany nemělo žádné fotbalové parametry. Zaostávali jsem ve všem. Nebyli jsme Olomouci žádným protivníkem.”

________________________________________________________________________

Branky: 39., 69. a 77. Baďura, 5. a 43. Zmrzlý, 66. Matoušek. Rozhodčí:Vojkovský – Pochylý, Mojžíš. ŽK: Baďura – Mešaninov. SK Sigma Olomouc: Reichl – Diblík, Polom, Štěrba (61. Chytil), Surzyn, Matoušek, Baďura, Zifčák (76. Kamas), Spáčil (76. Nízký), Zmrzlý (70. Sláma), Texl (53. Zlatohlávek). FC Baník Ostrava: Budinský – Breda, Mešaninov, Kubík (67. Dolba), Lehnert (67. Rizvanov) – Bolf, Kaloč, Mooc (85. Blejchař), Russmann – Buchta, J. Šašinka (46. Ptáček).

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava