Město vyhlásilo program na podporu distančního vzdělávání

Ostrava ještě před zahájením školního roku vyhlásila program na podporu distančního vzdělávání.

Rada města schválila zcela novou výzvu k podpoře distanční digitální výuky na základních školách zřizovaných městem. Pomůže školám efektivně zvládnout on-line systémy.

K dispozici je 4,17 milionu korun pro rok 2020 s tím, že si školy požádají o podporu v září a v říjnu, žádosti posoudí rada města.

Z těchto dotačních peněz bude možné uhradit proškolení celého pedagogického sboru v užívání vybrané aplikace pro distanční výuku (např. Teams, Google) a dále zakoupení SIM karet, modemů pro datové připojení, digitálních učebnic, výukových programů a softwaru, který souvisí s digitální výukou.

„Dálková výuka nemá nahradit školu, ale je možné ji efektivně využívat v rámci běžné výuky v kombinaci prezenčního a distančního vzdělávání nebo například v případech dlouhodobé nepřítomnosti žáka. Je nutné, aby se školy na tento způsob výuky dle možností připravily, jak po stránce technické, tak po stránce znalostní. Ostrava prověřovala situaci na školách vlastním dotazníkovým šetřením a získala zpětnou vazbu k on-line výuce, na kterou reagovala vyhlášením nového programu,“ řekla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

(nm)