PREVIEW 27. KOLA: VÍTKOVICE – BANÍK (STŘEDA, 17:00)

Baník čeká závěrečný anglický týden sezony. Série tří utkání na Městském stadionu bude po výhře nad Varnsdorfem pokračovat ve středu ostravským derby s Vítkovicemi, které se papírového favorita budou snažit obrat o body potřebné k záchraně ve druhé lize. Utkání má začátek v 17:00.

Už na podzim se Baník mohl přesvědčit, že v derby teorie často neplatí. A proti soupeři bičovanému prohrami musel být rád za vydřené jednobrankové vítězství, o které se postaral Arťom Mešaninov. Jenže zatímco na podzim Vítkovice kráčely od porážky k porážce, na jaře vstaly z mrtvých a v jarní tabulce druhé ligy jim dokonce se 17 body patří páté místo. Pro obrázek: Baník jich nasbíral 23.

„Bude to skutečně těžký zápas. Vítkovice se na jaře zvedly, v sobotu nebyly daleko ani od remízy v Opavě. Víme, co nás čeká. Vítkovice hrají ještě o záchranu, bude to asi podobná válka jako na podzim,“ řekl trenér Vlastimil Petržela, jehož svěřenci poslední tři utkání vyhráli shodně 1:0.

Tlak tentokrát bude působit rovnoměrně na obě strany: Baník potřebuje body k udržení náskoku na třetí Opavu, Vítkovice zase k dostižení čtrnáctého Sokolova. „Věřím, že máme kvalitu na to, abychom zvládli všechny tři zápasy v anglickém týdnu. I když toho je dost. Ale dost je toho pro všechny mužstva stejně, vložená středa je pro všechny. Zvládnou to ti, kteří budou odhodlanější, bojovnější a silnější,“ prohlásil Vlastimil Petržela.

S návratem Bronislava Stáni, který v sobotu stál kvůli vyloučení na Žižkově, má znovu více alternativ pro ofenzívu. Naplno už navíc trénuje i Dyjan Carlos De Azevedo.

Připomínáme, že Baník je tentokrát v derby veden jako hostující celek, tudíž neplatí permanentní vstupenky. Podrobné informace o vstupenkách naleznete zde.

27. kolo FNL

Vítkovice (15. místo, 24 bodů) – Baník (2. místo, 56 bodů)

Středa, Městský stadion, 17:00

Rozhodčí: Ginzel – Urban, Kříž.

Poslední vzájemné utkání (26. října 2016)

Baník – Vítkovice 1:0 (0:0)

Branka: 58. Mešaninov. Rozhodčí: Dubravský. ŽK: Stáňa, De Azevedo – Coufal. Diváci: 6618.

Baník: Vašek – Celba, Mešaninov, Zápotočný, Hučko – Nerad, Hlinka, Mičola – Mondek (87. Lupták), Urgela (46. De Azevedo), Stáňa (75. Helešic).

Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Coufal, Mikula, Prajza – Vaněk, Texl – Ondráček, Jurča (67. Demeter), Hlavsa (46. Fiala) – Mišinský (77. Vacek).

(nm) text foto FC Baník Ostrava