Řidiči obrňte se trpělivostí pří jízdě centrem Ostravy, začíná rekonstrukce Českobratrské ulice

Řidiči se při cestě centrem Ostravy musí obrnit trpělivostí, poté co v dubnu začala oprava mostu Pionýrů a přilehlé estakády vedoucí kolem stadionu Bazaly. Začne v sobotu 13. května 1. část rozsáhlé rekonstrukce Českobratrské ulice v úseku od Sokolské ulice k Nádražní. Automobily v tomto úseku projedou naposledy 12. května a uzavírka potrvá do konce října.

cersko

Rekonstrukci ulice si vyžádaly dosluhující kanalizace a vodovodní vedení, které je nutné obnovit stejně jako během nedávné rekonstrukci Nádražní ulice. Při takto rozsáhlé rekonstrukci dojde taktéž k vizuální úpravě této důležité ostravské komunikace mezi Slezskou a Moravskou Ostravou. Povrchová rekonstrukce ulice se ponose ve stejném duchu jako u Nádražní ulice, tak aby se sladil vzhled obou ulic. V rámci rekonstrukce dojde ke kompletní upravě zastávky Husův sad, která bude přesunuta v obou směrech do prostoru před hotelem Mercury Ostrava Center.

Během probíhající rekonstrukce nebudou vozy městské hromadné dopravy zastavovat na zastávce Husův sad, kterou nahradí zastávka Konzervatoř.

(nm) text a foto Ostrava.cz