Držitelkou ocenění Žena regionu za Moravskoslezský kraj se stala Pavla Klečková.

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Moravskoslezský kraj stala Pavla Klečková, která je spoluautorkou unikátního nouzového přístřešku pro lidi bez domova a pomáhá i v Klokánku, Spirále, Rubikonu, mobilním hospici Ondrášek a každou neděli rozdává jídlo s organizací Food not Bombs. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Moravskoslezského kraje nejvíce hlasů.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v úterý 25. srpna v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Ocenění Pavle Klečkové předal za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a zakladatelka projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Každým dalším ročníkem Ženy regionu se utvrzujeme v tom, jak je Moravskoslezský kraj plný neobyčejných žen se srdcem ze zlata. Vloni titul v našem kraji získala dobrovolnice v organizaci Adra a Santé. Tento rok jsme zase měli jedinečnou šanci vyzdvihnout práci paní Klečkové, která svůj volný čas vkládá do svého okolí v rámci hned několika projektů a institucí. Všem finalistkám bych chtěl poděkovat za vše, co pro náš regionu dělají,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a dodal, že výherkyni drží palce do celostátního kola, kde bude reprezentovat Moravskoslezský kraj.

Vítězka ceny Žena regionu v Moravskoslezském kraji Pavla Klečková systematicky zjišťovala, kdo její pomoc potřebuje nejvíce, a došla k tomu, že jsou to lidé bez domova. Se svým partnerem se seznámili s ředitelem Armády spásy a začali rozdávat teplou polévku v zimě. V roce 2018 společně vymysleli, a zpočátku i sami vyráběli unikátní projekt „Iglou“ doma v obýváku. Jde o nouzový přístřešek pro lidi bez domova, zůstávající z různých důvodů venku v zimě. Tato Iglou se nyní rozšiřují s úspěchem do dalších měst i zemí a doposud jej využilo přes 300 lidí bez domova po Evropě. Kromě tohoto speciálního projektu podpořila také vznik Ordinace pro chudé, pomáhá v zajištění již tradiční Vánoční večeře pro lidi bez domova a v době pandemie byla opět tam, kde nejvíce chyběla pomocná ruka – jako dobrovolník v Mobilním denním centru. Pomáhá i dětem v Klokánku a rozdává jídlo lidem bez domova každou neděli s organizací Food not Bombs. Ve svém volném čase ještě vypomáhá v dalších neziskových organizací a to Spirála, Rubikon a Mobilní Hospic Ondrášek.

Pavla Klečková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.

(nm) Zdroj: Moravskoslezský kraj